Zwierzęta

Zaadoptuj kota. Bonus, Mancia, Smeagol i Boguś czekają na dom

Zwierzęta

Autor:
Berenika
Olesińska
Kto pokocha koty z Palucha?

W Światowy Dzień Kota przypominamy, że każde zwierzę zasługuje na bezpieczny i pełen ciepła dom. Nie wszystkie czworonogi mogą jednak liczyć na ten komfort. Żyją w schroniskach i wciąż czekają na nowych opiekunów i bezwarunkową miłość. Poznajcie historie Bonusa, Manci, Smeagola i Bogusia z Fundacji Przyjaciele Palucha. Razem możemy odmienić ich los.

Adopcja kotów - historia Bonusa

Bonus to czteromiesięczny, bury kotek. Trafił do schroniska po wypadku. Miał liczne obrażenia - rany na plecach i głowie, ubytek skóry oraz złamaną łapkę. Zwierzak jest pod stałą opieką lekarzy - czeka na operację, ponieważ wciąż grozi mu amputacja kończyny. Mimo bólu, dzielnie znosi zmiany opatrunku oraz zastrzyki. Jego myśli cały czas krążą wokół zabawy. Ten rozbrykany kocurek potrzebuje towarzystwa, dlatego też poszukiwany jest dla niego dom, w którym przebywa już jakiś inny, pełen energii kot.

Czy domowe zwierzęta wyczuwają choroby?

Pupil w domu – twój osobisty lekarz
Pupil w domu – twój osobisty lekarzDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bonus jeszcze kilka najbliższych tygodni będzie musiał spędzić w kojcu, więc jego nowe lokum powinno być odpowiednio przystosowane (zabezpieczone okna i balkony). Podopieczny Fundacji Przyjaciele Palucha jest zaszczepiony, zaczipowany i odrobaczony. LINK DO ADOPCJI.

kot do adopcji
Bonus kot do adopcji Źródło: Dzień Dobry TVN

Adopcja kotów - historia Smeagola

Smeagol ma 11 lat. Do tej pory wiódł życie z dala od człowieka. Był ofiarą wypadku - został znaleziony ze złamaną miednicą. Jest drugim w kolejności najdłużej czekającym kotem w schronisku. Boi się jakichkolwiek oznak przemocy, nawet niewinnie podniesionej ręki. Mruży wtedy oczy i chowa głowę pod łapę. Od przyjazdu do schroniska nie opuścił swojej klatki. Przez wiele miesięcy przebywał w szpitalu i musiał czekać na zrośnięcie się połamanej miednicy. Kotek wymaga rehabilitacji. Tygodnie unieruchomienia mocno zastały jego mięśnie, które mógłby rozruszać w kochającym domu. LINK DO ADOPCJI.

Smeagol - kot do adopcji
Smeagol Smeagol - kot do adopcji Źródło: schronisko Na Paluchu

Adopcja kotów - historia Manci

Mancia to stateczna dama o szylkretowym umaszczeniu. Ma około 6 lat. Nie jest znana jej przeszłości, ale trafiła do schroniska zaniedbana i odwodniona. Kotka w pierwszych dniach była bardzo nieufna i obawiała się kontaktu z człowiekiem. Z upływem czasu stała się coraz śmielsza, choć nadal ostrożna. Zmaga się z problemami zdrowotnymi - zaburzeniem równowagi i bólem. Bywa apatyczna i czasem brak jej apetytu. Choć jest po RTG oraz konsultacji neurologicznej i okulistycznej, na ten moment nie można postawić jednoznacznej diagnozy. Możliwe, że kotka choruje na bezdomność, na ciasną klatkę i na samotność. Fundacja Przyjaciele Palucha szuka dla swojej podopiecznej opiekuna, który ofiaruje jej spokojny dom i będzie przyglądał się jej zachowaniu, a w razie zauważonych nieprawidłowości pogłębi diagnostykę. Mancia jest wysterylizowana. LINK DO ADOPCJI.

Mancia - kot do adopcji
Mancia Mancia - kot do adopcji Źródło: schronisko Na Paluchu

Adopcja kotów - historia Bogusia

Boguś wiódł życie kota wiejskiego. Miał bliską sercu osobę, która zajmowała się nim wtedy, gdy zrobił sobie przerwę od wędrówek i przebywał w domu. Kiedy jego opiekun zmarł, musiał liczyć na dobre serca sąsiadów. W trybie pilnym trafił do lecznicy całodobowej, a następnie do domu tymczasowego. Jest nosicielem wirusa FIV, który jednak nie stanowi zagrożenia ani dla ludzi, ani dla zwierząt innych gatunków. Pogłębiona diagnostyka wykazała, że Boguś cierpi także na zapadającą się tchawicę - w związku z tym będzie wymagał podawania leków i inhalacji, która ułatwi mu oddychanie. To kot grzeczny, bezproblemowy, wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony. Nie tęskni za wolnością, woli błogo lenić się na kanapie. Dużo śpi i uwielbia czułość. LINK DO ADOPCJI.

Boguś - kot do adopcji
Boguś Boguś - kot do adopcji Źródło: schronisko Na Paluchu

Pamiętajmy, że Bonus, Smeagol, Mancia i Boguś to nie są jedyne kociaki, które potrzebują pomocy. Więcej podobnych historii zwierząt przeczytacie na stronie napaluchu.waw.pl.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: schronisko Na Paluchu

Pozostałe wiadomości