Bobi pobił rekord Guinnessa. Zapisał się jako najstarszy pies w historii. Ile ma lat?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
bbc.com/tvn24.pl
Pies

Pochodzący z Portugalii Bobi został uznany za najstarszego psa świata. Czworonóg ma ponad 30 lat. Jakiej rasy jest rekordzista? Jaki jest sekret jego długowieczności? Jak trafił do swojej obecnej rodziny?

Portugalia. Bobi zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa

Bobi to portugalski pies stróżujący. Zwierzęta tej rasy żyją przeciętnie od 12 do 14 lat. Natomiast mieszkaniec Conqueiros, zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, w maju br. skończy 31 lat.

To najstarszy żyjący pies na świecie. Ma 30 lat i 266 dni 

Jak podaje tvn24.pl, pupil posiada wystawiony w maju 1992 roku przez lokalnego weterynarza dokument, sporządzony krótko po narodzinach, który potwierdza jego wiek. Dzięki temu mógł zostać wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Przypomnijmy, że poprzednim najstarszym psem w historii był australijski Bluey, który zmarł w 1939 roku w wieku 29 lat i 5 miesięcy.

Bobi - najstarszy pies. Historia i sekret długowieczności

38-letni Leonel Costa uratował Bobiego przed śmiercią. Rodzice - wówczas 8-letniego Portugalczyka - mieli bowiem "za dużo zwierząt" i chcieli uśpić szczenięta (w miocie były trzy), ale Bobi uciekł. Leonel i jego bracia znaleźli go i w tajemnicy przed matką i ojcem opiekowali się nim. Gdy rodzice odkryli sekret chłopców, pozwolili im zostawić pupila.

Według właściciela psa Leonela Costa sekret długowieczności Bobiego tkwi w jego stylu życia. Czworonóg nigdy nie był trzymany na łańcuchu ani karmiony sklepową karmą. Je to, co ludzie (bez przypraw). Cieszy się wolnością, biega po gospodarstwie i w okolicznych lasach oraz bawi się z innymi zwierzętami, zwłaszcza z kotami.

Więcej informacji na temat Bobiego znajdziesz na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: bbc.com/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Suthep Wongkhad/Getty Images/Twitter.com

Pozostałe wiadomości