Aranżacje wnętrz

Jak wybrać płytki do małej łazienki? Zainspirujcie się decyzją architekta

Aranżacje wnętrz

Autor:
Sabina
Zięba
HGTV: Wybór płytek do małej łazienki
HGTVHGTV: Wybór płytek do małej łazienki

W polskich mieszkaniach często królują małe łazienki lub oddzielne, drobne toalety. W jaki sposób wybrać płytki do takich pomieszczeń? Sprawdźcie, jak zrobił to architekt Krzysztof Miruć w programie HGTV pt. "Zgłoś remont".

Płytki do małej łazienki

Aranżacja małej łazienki stanowi nie lada wyzwanie. Każdy pragnie bowiem tak zaprojektować kilkumetrową przestrzeń, by była praktyczna, stylowa i wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości. Można to osiągnąć dzięki wielofunkcyjnym, ergonomicznym sprzętom, a także dobrze wybranym płytkom.

Kafelki w małej łazience należy dobrać w taki sposób, żeby nie przytłaczały optycznie drobnego wnętrza ani nie wprowadzały wizualnego chaosu. Dobrze zdecydować się na płytki z połyskiem (mówi się, że matowe pochłaniają światło i mimo tego, że okazują się bardziej praktyczne, bo łatwiej utrzymać je w czystości, to niestety mogą wizualnie zmniejszyć pomieszczenie), monochromatyczne, a nie wzorzyste i małe (wszelkiego rodzaju mozaika czy niewielkie płytki zdadzą egzaminu na niepokaźnej powierzchni, nie sprawią wielu problemów podczas montażu oraz są tańsze). Należy także zdecydować się na jasne ściany (biel, pastele oraz chłodne barwy), które wizualnie powiększają pomieszczenie.

Mała łazienka w programie "Zgłoś remont"

Z przypadkiem małej łazienki musiał się zmierzyć Krzysztof Miruć w programie HGTV pt. "Zgłoś remont". Para chciała odmienić swoją toaletę, która miała być lekko klasyczna i nawiązująca do stylu nowojorskiego. Architekt zaproponował na podłogę drobne, czarne płytki, między którymi zdecydował się na białą fugę. Do tego jedna ściana z czarnymi ramkami jako element dekoracyjny oraz pozostałe ściany pomalowane na biało.

Krzysztof Miruć podjął taką decyzję, ponieważ wie, że w stonowanej, śnieżnobiałej łazience świetnie wypada czarno-biała podłoga. Taka kompozycja powiększa optycznie wnętrze i spodoba się osobom, które marzą o eleganckim łazienkowym anturażu z modną nutą retro lub art-deco.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości