Rozrywka

Światowy Dzień Cyrku. "Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji, wszystkich sztuczek można się nauczyć" 

Dzień Dobry TVN

Rozrywka

Światowy Dzień Cyrku. "Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji, wszystkich sztuczek można się nauczyć" 

Dzień Dobry TVN

17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Cyrku. Czy trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje, aby zostać mistrzem tej sztuki? Które sztuczki są najprostsze? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z artystami cyrkowymi Mateuszem Kiełtyką i Michałem Wikariakiem.

Światowy Dzień Cyrku

17 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Cyrku. Niestety od ponad roku nie możemy uczestniczyć występach artystów, dlatego zaprosiliśmy ich do siebie. Mateusz Kiełtyka i Michał Wikariak to artyści cyrkowi związani z grupą Mimezis Art. Jak zaczęła się ich przygoda z cyrkiem?

- Sztuki cyrkowej nauczyłem się od dziadka. Kiedy byłem mały pokazywał mi m.in., jak żonglować kurzymy jajami - wspominał Michał Wikariak.

Czy cyrkowcem trzeba się urodzić? - Można się tego nauczyć, ale trzeba mieć trochę nierówno pod sufitem, żeby w ogóle chcieć się zająć takimi rzeczami - dodał ze śmiechem Mateusz Kiełtyka.

Które sztuczki cyrkowe się najłatwiejsze?

Na sztukę cyrkową składa się m.in. chodzenie na szczudłach czy puszczanie baniek. Ta ostatnia sztuczka uchodzi za jedną z najprostszych. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik postanowi spróbować swoich sił. Co z tego wyszło? Dowiecie się z tego z naszego materiału.

Nieodłącznym elementem każdego pokazu sztuki cyrkowej jest jazda na monocyklu, czyli na jednokołowym rowerze. Ile potrzeba czasu, aby się tego nauczyć? - Nie jest to proste. Zajęło mi to cztery tygodnie - mówił  Mateusz Kiełtyka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Podróżują z dzieckiem w plecaku. "Musieliśmy zrozumieć, że to syn jest w tym wszystkim najważniejszy"

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski obchodzą rocznicę ślubu. Córka pary: "Bolesna, jak mówi mój tata"

"Małpeczki, ostronosy i inne gadziny" - Honorata Skarbek przewodniczką po Meksyku?

Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0