Zdrowie

Wymyśliła własny sposób na antykoncepcję. Pielęgniarka: "Nie miałam pojęcia, co to jest"

Zdrowie

Autor:
Nastazja
Bloch
kobieta na wizycie u ginekologa

Trudno uwierzyć, że w czasach, kiedy dostępność do informacji jest tak szeroka, antykoncepcja wciąż jest tematem tabu. Metod na zabezpieczenie się przed ciąża jest naprawdę wiele: prezerwatywy, tabletki, zastrzyki, plastry czy krążki. Mimo to są kobiety, które polegają na swoich, niekiedy zadziwiających sposobach. Jeden z nich opisała zaskoczona pielęgniarka.

 Zabezpieczała się przed ciążą za pomocą chusteczek

W dobie Internetu wciąż zdarzają się sytuacje, w których świadomość parterów dotycząca antykoncepcji jest zaskakująco niewielka. Co więcej, aktywne seksualnie pary nie konsultują się z lekarzem, lecz działają na własną rękę, wymyślając kreatywne sposób zabezpieczania.   Idealnym przykładem jest pewna pacjentka, która trafiła na dyżur pielęgniarki znanej na TikTiku jako @traumarn76. Kobieta ku przestrodze postanowiła podzielić się z fanami tą historią. Jak przyznała, mimo dużego doświadczenia pierwszy raz spotkała się z taką sytuacją. Pacjentka zjawiła się bowiem na oddziale w nocy i prosiła o badania pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową. W takich przypadkach kobiecie wykonuje się także test ciążowy ze względu na zagrożenie płodu. Pacjentka jednak zapewniała, że mimo aktywności seksualnej z pewnością nie jest w ciąży, gdyż odpowiednio się zabezpiecza.

Zapytałam ją, jak się zabezpiecza. Odpowiedziała, że używa "chusteczek ciążowych". Nie miałam pojęcia, co to jest, więc wyjaśniła mi, że są to chusteczki, które ukradła w szpitalu. Na etykiecie jest narysowane dziecko z symbolem X, więc uznała, że wycierając się nimi przed i po stosunku, nie zajdzie w ciążę 

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Konsekwencje nieodpowiedniej antykoncepcji

Po zweryfikowaniu opowieści pacjentki okazało się, że ta używała chusteczek służących do czyszczenia różnych powierzchni. Co więcej, wspomniany symbol oznaczał, że produkt nie nadaje się do stosowania na niemowlętach.  

Kobieta miała więc sporo szczęścia, że nie zaszło do przypadkowego zapłodnienia. Jednak konsekwencją bezmyślności okazał się pozytywny wynik choroby wenerycznej. Ponadto chusteczki wywołały drażniące infekcje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: PhotoAlto/Eric Audras/Getty Images

Pozostałe wiadomości