Profilaktyka zdrowia

Chcesz pozbyć się szumów usznych? Rozluźnij szczękę i żuchwę

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Rozluźnij szczękę i żuchwę
Rozluźnij szczękę i żuchwę Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Przewlekły stres ma bardzo niekorzystny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Zdarza się, że napięcie w naszym ciele jest tak duże, że nieświadomie zaciskamy szczękę, a to może powodować bóle, głowy, szyi czy karku. Jak sobie pomóc? Jakie ćwiczenia pomogą nam uwolnić się od nadmiernego stres? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Justyna Bolek, trenerka fitness.

Jak rozluźnić mięśnie żuchwy?

Od napięcia mogą nas uwolnić odpowiednie ćwiczenia. W ocenie Justyny Bolek, trenerki fitness dzięki nim możemy się rozluźnić i zrelaksować nasze zmęczone i spięte mięśnie. - Język do podniebienia. Luźna żuchwa, kąciki ust opadają. Następnie nasze gałki oczne - patrzymy w sufit i patrzymy w dół. Ważne jest, żeby przyjąć [...] wygodną postawę ciała, czyli stopy na wprost, razem z kolanami. Opieramy dłonie luźno na kolanach, luźna góra pleców, luźna szyja - mówiła trenerka.

Warto dodać, że zbyt duże napięcie w obrębie szczęki może powodować bóle głowy, szumy uszne, a także przyczynić się do uszkodzenia szkliwa.

Czy żucie gumy pomaga rozluźnić mięśnie żuchwy?

Może się wydawać, że dobrym sposobem na rozluźnienie mięśnie żuchwy - obok ćwiczeń - będzie żucie gumy. Tymczasem w ten sposób jeszcze bardziej sobie szkodzi. - Guma jest czymś niedobrym. Jeśli kilkaset razy w ciągu dnia żujemy [...], jeśli wykonany kilkaset razy pracę tymi mięśniami, to jak one mają się nie spiąć, nie być nadaktywne - tłumaczyła specjalistka.

Zdaniem trenerki, jeśli lubimy żuć gumę, to należy unikać sytuacji, gdy guma straciła smak, a my żujemy dalej. Takie praktyki mogą być źródłem sporych kłopotów.

Jakie jeszcze ćwiczenia warto wykonywać, aby uwolnić się od napięcia? Czy znaczenie ma sposób, w jaki oddychamy? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości