Zdrowie

Trzynastoletni Jędrek zmaga się z problemem nadwagi. "Gubi go nocne podjadanie"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Magda Nabiałczyk
(Od)wagi dzieciaki - Jędrek bierze się za siebie
(Od)wagi dzieciaki - Jędrek bierze się za siebie Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Brak aktywności fizycznej i złe nawyki żywieniowe sprawiły, że trzynastoletni Jędrek znacząco przybrał na wadze. Chłopiec dołączył do akcji "(Od)wagi dzieciaki", by pod nadzorem specjalistów zmierzyć się z problemem otyłości. W Dzień Dobry TVN nastolatek opowiedział o wyzwaniach, jakie niesie za sobą decyzja o rozpoczęciu odchudzania.

"(Od)wagi dzieciaki" - trzynastoletni Jędrek walczy z otyłością

Zrzucenie zbędnych kilogramów to niełatwe wyzwanie, zwłaszcza w obliczu pokus, które zniechęcają najmłodszych do zmiany nawyków. Przekonał się o tym Jędrzej Orzechowski, który usiłuje przejść na zdrową dietę, a tym samym uporać się z problemem nadwagi.

OdWagi dzieciaki

(Od)wagi dzieciaki - dodatki do żywności
(Od)wagi dzieciaki - dodatki do żywności Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

- Gubi go niestety nocne podjadanie. Nie patrzy, co je - zauważyła mama chłopca. Podkreśliła też, że w pokonaniu trudności związanych z odchudzaniem niezwykle pomocna okazała się pomoc specjalisty.

- Pan dietetyk podpowiedział, jak można ominąć niedozwolone rzeczy - wyjaśniła Marta Orzechowska.

"(Od)wagi dzieciaki" - Jędrek próbuje zrzucić zbędne kilogramy

Dietetyk zachęcił Jędrka i jego mamę do wypróbowania sprawdzonych sposobów na ograniczenie kalorii. Polecił zrezygnować ze smażonych potraw na rzecz lekkich, gotowanych bądź duszonych posiłków. Zauważył też, że trzynastolatek powinien poświęcać mniej czasu na oglądanie telewizji.

- Jak człowiek ma jakiś nawyk to nie jest tak, że pstryknie i go nie będzie, tylko powoli można to ograniczać - stwierdził Jędrzej Orzechowski.

Mama chłopca nie ma wątpliwości, że z pomocą doświadczonych ekspertów uda się przezwyciężyć problem nadwagi. Nastolatek wciąż mierzy się ze swoimi słabościami, ale jego postawa daje nadzieję na korzystne zmiany.

- Nastawiony jest na to, że będzie działał, będzie walczył. Próbuje z mniejszym lub większym efektem, ale myślę, że powoli, małymi krokami będzie dobrze - podsumowała Marta Orzechowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości