Zdrowie

Jej biust osiągnął rozmiar K i nie przestaje rosnąć. "Wylądowałam na wózku inwalidzkim"

Zdrowie

Kobieta mierząca swój biust

Araba to 24-latka, której marzeniem jest operacja zmniejszenia biustu. Przez zbyt duży rozmiar piersi grozi jej kalectwo. Lekarze odmawiają wykonania zabiegu. Dlaczego?

Operacja zmniejszenia biustu

Za duży rozmiar biustu często utrudnia życie, a ponadto może być przyczyną wielu schorzeń. Niestety, temat ten rzadko poruszany jest w mediach, a dotyczy sporej grupy dziewcząt i kobiet. Zmniejszenie piersi jest zdecydowanie mniej popularne od ich powiększania. A jak wygląda w praktyce? - Jest to dość duża operacja. Może nie jest obarczona jakimś dużym ryzykiem, natomiast ważne jest jej odpowiednie zaplanowanie, rozrysowanie i też dopasowanie się do oczekiwań pacjentki, czyli mniej więcej ustalenie docelowego rozmiaru - tłumaczył niedawno w Dzień Dobry TVN dr Adam Sidorowicz, który wykonuje operacje z zakresu chirurgii i rekonstrukcji piersi.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Lekarz podkreślił, że problemy związane z dużym biustem nie są błahe. - One (pacjentki - przyp. red.) czasami naprawdę przychodzą na taki zabieg zdesperowane. Bóle kręgosłupa, to jeden z problemów, ale to są też problemy dermatologiczne, czyli odparzenia, obtarcia od ramiączek od biustonosza, fiszbin, obtarcia w lecie. Czasami problem grzybicy skóry w fałdach podpiersiowych.

Piersi o rozmiarze K sprawiały kłopot kobiecie

Araba Banson posiada biustu w rozmiarze K i odczuwa tego wiele zdrowotnych konsekwencji. W rozmowie z portalem Kennedy News opowiedziała trudnościach w życiu codziennym. Araba nie nosiła biustonoszy do 19 roku życia. Właśnie wtedy piersi zaczęły nagle rosnąć. - Pewnego dnia obudziłam się i zauważyłam, że są większe. Pierwszy stanik, jaki kupiłam, był w rozmiarze D - mówiła.

Operacja zmniejszenia biustu - kiedy nie jest możliwa?

Kobiecie dokuczają ból pleców, problemy z oddychaniem oraz trudności ze wstaniem z łóżka. Co więcej, jej piersi nie przestają rosnąć. Ulga przychodzi w nocy, kiedy może odrzucić je na bok. Choć chciałaby poddać się operacji zmniejszenia piersi, w jej przypadku nie jest to możliwe. Lekarze twierdzą, że musi najpierw schudnąć. Araba twierdzi, że każda jej wizyta na siłowni kończy się kontuzją.  Biust znacznie obciążył jej kręgi. - Wylądowałam na wózku inwalidzkim. Przeraziło mnie to. Myślałam, że już nigdy nie będę mogła chodzić - opowiadała.

Kobieta planuje samodzielnie uzbierać pieniądze na zabieg zmniejszenia biustu i wykonać go pomimo zaleceń lekarzy. - Nie będę czekać, aż stanie się coś poważniejszego w skutkach. Za jakiś czas mogę się już nie ruszyć z miejsca - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ Prostock-Studio

Pozostałe wiadomości