Gwiazdy walczą z dyskryminacją matek karmiących piersią. "Drażliwy temat"

Aktualizacja:
Dzień Karmienia Piersią

Karmienie piersią w miejscach publicznych, zwłaszcza w Polsce, ciągle budzi wiele skrajnych emocji. Gwiazdy co rusz decydują się otwarcie mówić o swoich doświadczeniach, żeby przełamać tabu. Światowy Dzień Karmienia Piersią to świetna okazja, żeby przypomnieć wpisy znanych mam.

Światowy Dzień Karmienia Piersią - 1 sierpnia

Ponad 30 lat temu, w 1990 roku, UNICEF ustanowił początek sierpnia Międzynarodowym Tygodniem Karmienia Piersią. W ten sposób instytucja chce zwrócić uwagę, jak bardzo ważną rolę w życiu dziecka odgrywa mleko matki - pomaga m.in. w budowaniu jego zdrowia i odporności.
Terror wokół karmienia piersią
Terror wokół karmienia piersią Źródło: Dzień Dobry TVN
Warto także podkreślić, że karmienie piersią to proces, który wymaga nauki i nie zawsze jest prosty - tylko 12% polskich mam nigdy nie miało żadnych związanych z tym trudności.

Agnieszka Kaczorowska karmi piersią

Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela od czterech lat są w związku małżeńskim. Ślub wzięli w Toskanii. W 2019 roku przyszła na świat ich pierwsza córka, Emilia. Para kilka dni temu przywitała na świecie swoje drugie dziecko.
Z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią aktorka podzieliła się osobistym wyznaniem.
- My już szczęśliwie w domu. Zaczynamy przygodę z karmieniem od początku… Poprzednim razem trwała ona 16 miesięcy i było to niesamowite doświadczenie. Teraz też nie wyobrażam sobie inaczej! Na razie się siebie uczymy… - czytamy pod zdjęciem na Instagramie.
- Chcę dodatkowo oddawać mleko do banku mleka kobiecego… Coś, co powinnam zrobić już poprzednim razem. Każda z nas dokonuje swoich wyborów. Za każdą z nas stoi inna historia. Temat karmienia jest drażliwy, o czym przekonuję się tutaj od ponad dwóch lat… - dodała aktorka.

Paulina Krupińska o karmieniu piersią

Paulina Krupińska-Karpiel i jej mąż Sebastian Karpiel-Bułecka mają 7-letnią córkę Antoninę oraz 4-letniego syna Jędrzeja. Kilka lat temu prowadząca Dzień Dobry TVN pokazała, jak karmi piersią.
- Takiemu to dobrze, wakacje na cysiu. Jak jesteśmy dziećmi, to chcemy być dorośli, dopiero teraz rozumiem, że to najgłupsze pragnienie. Dzieci mają tak super, budzą się i zasypiają bez myślenia i zamartwiania się o wszystko. Bawią się, zjedzą, znowu się bawią, idą spać, wstają i znowu się bawią... Ach, ten beztroski czas, który już nigdy nie wróci. Ale dzięki moim dzieciom patrzę na świat ich oczami i znów choć przez chwilę mogę być taka jak one - napisała Paulina.

Edyta Pazura karmi piersią

Edyta Pazura i Cezary Pazura stanęli na ślubnym kobiercu 1 maja 2009 roku. Od tego czasu tworzą zgrane małżeństwo, wychowując wspólnie troje dzieci: 13-letnią Amelię, 10-letniego Antoniego i 4-letnią Ritę, które często goszczą na profilach swojej znanej mamy. Edyta także jest zwolenniczką nagłaśniania tematu, jakim jest karmieniem piersią.
- Merytoryczne spojrzenie na naturalną czynność, jaką jest karmienie piersią. Co kobietom, które decydują się na karmienie piersią gwarantuje ustawodawca? - pisała jakiś czas temu żona i menadżerka Cezarego Pazury.

Źródło zdjęcia głównego: East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości