W środę, 6 października 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe, co oznacza, że powinno to przełożyć na raty kredytów. Kiedy należy spodziewać się ewentualnych zmian? O tym powiedział w Dzień Dobry TVN ekonomista, Marcin Iwuć.
Wraz z końcem czerwca przestał obowiązywać przepis, który w czasie trwania pandemii obniżał maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych. Dotyczyło to prowizji i innych opłat dla kredytów konsumpcyjnych. Jak wynika z wyliczeń Expandera, tego rodzaju koszty mogą od lipca wzrosnąć aż trzykrotnie.
W ostatnich latach rynek mieszkaniowy w Polsce był stabilny - podaje TVN24 Biznes. Wraz ze wzrostem cen nieruchomości rosły też wynagrodzenia. Wiele zmieniło się jednak w drugim kwartale 2020 roku. Jak wygląda obecna sytuacja z dostępnością mieszkań?
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną do rekordowo niskiego poziomu. Dlaczego? Co to oznacza dla kredytobiorców i czy warto brać teraz kredyty? A może jest to pułapka? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN Doroty Wellman i Marcina Prokopa odpowiedział Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 Biznes i Świat.
Bank Centralny Szwajcarii ogłosił, że przestaje bronić kursu franka wobec euro i obniżył główną stopę procentową. Decyzja ta sprawiła, że wielu Polaków, którzy mają kredyty we frankach, pobladło, a giełda oszalała. Po tej informacji doszło do tego, że kurs franka wobec złotego i euro osiągnął poziom 5 zł. Gościem Dzień Dobry TVN był profesor Witold Orłowski, który wytłumaczył, co powinny teraz zrobić osoby, które mają kredyty we frankach? Przewalutować je, czy poczekać? Dlaczego Szwajcaria podjęła taką decyzję?