rock

  rock

  InoRos to grupa folkowo-rockowa, która tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną głównie folklorem podhalańskim. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali swój najnowszy singiel "Kolejne dni". Według Marcina Prokopa ich muzyka to "energia taka, że wyrzuca z kapci". Macie takie samo zdanie?

  Po raz pierwszy na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Mikołaj Krawczyk wraz ze swoim zespołem "Rockoholic". Posłuchacie jego piosenki "Wykochaj mnie na śmierć". Podoba się Wam to rockowe brzmienie? Główną rolę w teledysku do tej piosenki zagrał Bartosz Obuchowicz.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił rockowy zespół Red Lips z ich najnowszym singlem "Hej Joe". Jak Wam się podoba ten utwór?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół blues-rockowy Voice of America. Zaprezentował akustyczną wersję utworu „Promised Land”. Posłuchajcie! Podoba się Wam?

  Pallotyn ks. Andrzej Daniewicz założył w 2005 roku chrześcijański zespół rockowy "La Pallotina". Poprzez muzykę chce ewangelizować. Na naszej scenie zaprezentowali piosenkę "Dieta cud", pochodzącą z najnowszej płyty "Alter". Posłuchajcie! Podoba się Wam?

  "Piersi" to kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Ich muzyka to połączanie folkloru i alternatywnego rocka. Ich teksty są pełne cynizmu, ale też zadumy nad kondycją człowieka we współczesnym świecie. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Piersi wykonał utwór "Bałkanica".

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Crab Invasion wykonał utwór „Way Too Close”. Niebawem na półkach sklepów muzycznych ukaże się płyta zespołu. Crab Invasion to lider na polskiej scenie awangardowej. Ich muzyka to połączenie funku, jazzu i rocka. Podoba się Wam?

  Marcin Prokop spotkał się z legendą rocka - Fishem, kiedyś związanym z zespołem Marillion. Fish opowiedział Prokopowi o swojej poważnej chorobie, o rozstaniu z partnerką, o tym dlaczego nienawidzi samochodów i o swoich "powiązaniach" z Polską. Dlaczego córka Fisha została modelką?

  Jak balansować na krawędzi by pogodzić świat muzyki i rodzinę opowiedzieli nam Wojciech i Piotr Cugowscy. Czym różnią się od siebie bracia i czym różnią się ścieżki ich życia prywatnego? Który jest bardziej rock'and'rollowy, a kto jest typem domatora? W co bawią się ze swoimi dziećmi?

  We wrześniu skończy 60 lat, od 60 lat mieszka w Józefowie, od 40 lat jest w związku z tą samą kobietą, a od 30 lat śpiewa w tym samym zespole. W studiu Dzień Dobry TVN Grzegorz Markowski próbował odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie: jak to jest być prawie 60 - letnim rockmanem?

  W tym roku przed Andrzejem Krzywym dwa wielkie wyzwania. Czekają go osiemnastki jego córek. Dziewczyny postawiły sprawę jasno- żadnych wspólnych imprez! Czy w innych kwestiach też są takie bezkompromisowe? Czy tego nauczyły się od taty? W studiu Dzień Dobry TVN rockman i tata Andrzej Krzywy wraz z córkami. Czy rockowy tato wychował rockowe córki?

  Są legendą polskiego rocka. Każdy zna ich "Fabrykę małp" i "Marchewkowe pole". Jak udało im się przetrwać aż 30 lat bez muzycznego rozwodu? O skandalach, rozpiętym rozporku, chłopaku z mokrą głową, o iskrach gitar i tantrycznym seksie opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Janusz Panasewicz i Kuba Jabłoński. Skąd pomysł na nowe aranżacje utworów i co łączy Lady Pank z Puccinim i Offenbachem?

  Byli na topie w latach osiemdziesiątych. Okazuje się, że wcale nie zniknęli ze sceny muzycznej. Dalej nagrywają i koncertują. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór, który różni się nieco od ich repertuaru z lat 80., "Na moim lustrze". Jak Wam sie podoba Sztywny Pal Azji w takim repertuarze?

  Męski kwartet grający muzykę z pogranicza rocka i grungeu. „O mnie, o sobie” jest singlem promującym ich pierwszą płytę. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali ów utwór.

  Skazani z więzienia w Raciborzu, oprócz audiobooków z bajkami dla dzieci, tworzą także swój więzienny rock and roll. Zespół Dream wykonał dla Dzień Dobry TVN jeden ze swoich przebojów.

  O emocjach, planach na przyszłość, nowej płycie oraz o nowym wokaliście opowiedzieli członkowie zespołu Myslovitz dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

  Jej początek napisał jeszcze w college'u. Joey Tempest, autor jednej z najsłynniejszych piosenek świata opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej o tym, skąd wzięła się nazwa formacji Europe i dlaczego uwielbia polską publiczność.

  Do tej pory stał w cieniu najpopularniejszych m.inn. zespołu Lady Pank. Pewnego dnia postanowił wyjść z ich cienia i sam spróbować szczęścia na rockowej scenie. Krzysztof „Kielich" Kieliszkiewicz wykonał w Dzień Dobry TVN "Going Going Gone" utwór, który dotarł do finału Orange Music Festival.

  "Power of Trinity" to formacja wykonująca muzykę rockową, alternatywną i reggae. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Chodź ze mną". Jak oceniacie ich występ?