- Podjadanie jest niezależnym, modyfikowalnym elementem stylu żywienia - komentowała autorka badania.
Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.
Po długim i wyczerpującym dniu w pracy sięgamy po obfite jedzenie, by odzyskać siły i energię. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że objadanie się na noc jest złym nawykiem, który ma wpływ na nasz organizm. Jakie podjąć kroki, by bezpiecznie i efektywnie zmienić swoje przyzwyczajenia?
Jedzenie w nocy to przypadłość, która dotyczy całkiem dużej liczby osób. Niestety, często kończy się przyrostem wagi oraz niezbyt dobrym samopoczuciem w ciągu dnia. Jak walczyć z tym nawykiem? Jakie mogą być jego przyczyny? O tym się dowiesz z niniejszego artykułu.
Są tacy, którzy w nocy zamiast spać jedzą. Dlaczego niektórzy podjadają nocą? Na czym dokładnie polega syndrom nocnego jedzenia? jak często osoby, które cierpią na to zaburzenie podjadają w nocy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychoterapeutką Kają Funez-Sokola. Co jest przyczyną syndromu NES?