Czy przeszczepieńcy, czyli osoby z przeszczepionymi organami mają jakieś ograniczenia? W Dzień Dobry TVN Krzysztof Machajek i Katarzyna Borsiak, którzy od 17 lat żyją z przeszczepionymi sercami opowiedzieli o swoim spotkaniu na szpitalnej sali. Co czuje człowiek, którzy ma dostać nowe serce? A co jeśli jednak go nie dostanie? Podawanie danych dawców jest zakazane. Czy chcieliby poznać rodziny ludzi, których serca biją w ich klatkach piersiowych?
Pani Agata ma dopiero 24 lata, ale życie zdążyło ją już doświadczyć. Jej syn Antek bardzo poważnie zachorował i potrzebował przeszczepu wątroby. Dawcą została jego mama. Po przeszczepie wraca do normalnego życia i chce pokazać innym mamom, że można o siebie zadbać. Pomogła jej w tym Maja Sablewska, prowadząca program "Sablewskiej sposób na modę". Poznajcie wyjątkową bohaterkę metamorfozy Mai.
19-letnia Martyna Kaczmarek organizuje w Szczecinie akcje oddawania krwi i zachęca do zarejestrowania się w banku szpiku kostnego, a także namawia do podpisywania oświadczeń woli. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater", nominowaną w kategorii "Inicjatywa".
Jak reagują rodziny zmarłych na chęć pobrania od zmarłego narządów? Co jest w tej pracy najtrudniejsze? Dlaczego "oświadczenie woli" nie ma w Polsce mocy prawnej? Czym jest tzw. centralny rejestr sprzeciwów. O swojej pracy opowiedziała Magdalena Bagniuk, pielęgniarka i koordynator transplantacyjny ze Szpitala Praskiego w Warszawie.
Naszymi gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: aktorka Magdalena Różczka i prof. Maciej Kielar, dyrektor Kiliniki Chirurgii Szpitala Medicover. Zaprosiliśmy ich po to, by porozmawiać o akcji "Lekarze ratują życie". Dlaczego Polacy rzadko decydują się na podpisanie oświadczenia woli?