eliza kuna

  eliza kuna

  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce rozszerzenia prawa do obrony koniecznej, a ustawę tworzy na wzór prawa w USA. Czy taki system będzie odpowiadał polskim realiom? Jak naprawdę wygląda to w USA? O tym w Dzień Dobry TVN powiedziała autorka bloga "50 shades of States" Dorota Malesa. A prawnik Eliza Kuna - o tym, jak na ten moment wygląda prawodawstwo w kwestii granic obrony koniecznej i odpowiedziała na pytanie czy w sądzie napastnik rzeczywiście ma większe prawa niż pokrzywdzony?

  Rezydent to pracownik biura podróży, który przebywa w miejscowości do której przyjeżdżają turyści. Jakie są jego obowiązki? Czy w przypadku polskich biur podróży rezydent musi być Polakiem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych może zakwestionować wynagrodzenie kobiety w ciąży, zmniejszyć je o połowę i na tej podstawie wypłacić świadczenie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Elizę Kunę, by zapytać, co wzbudza podejrzliwość ZUS-u, co mogą zrobić panie, które znalazły się w podobnej sytuacji i, czy kobieta, która wygra z ZUS-em w sądzie może domagać się odsetek?

  Niestety nie każdy ma szczęście do mało kłopotliwych sąsiadów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Elizę Kunę i mediatora Michała Czapskiego z Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów, aby porozmawiać o konfliktach sąsiedzkich. Czego najczęściej dotyczą? Jak podchodzą do nich organy ścigania? Czy często zdarza się, aby skłóceni sąsiedzi zgłaszali się do mediatora? Co zrobić, kiedy sąsiad uporczywie nas nęka?

  Jedna z gdańskich fryzjerek ma zapłacić klientce 10 tysięcy złotych odszkodowania za spalenie włosów podczas zabiegu trwałej ondulacji. Czy sprawa musiała trafić do sądu? Jak ułożyć się z fryzjerem, który zniszczył nam włosy? Na co zwrócić uwagę, gdy idziemy do nieznanego nam salonu? Czy fryzjer może odmówić klientce zabiegu? W Dzień Dobry TVN o tym wszystkim Maciej Maniewski z "Afery Fryzjera" oraz adwokat Eliza Kuna.

  W styczniu ubiegłego roku średnia wartość polisy OC wynosiła 650 zł, a obecnie już ponad 1000 zł. Oznacza to, że w ciągu roku OC podrożało o 55 proc. Taki wzrost cen może doprowadzić do tego, że właściciele aut nie będą wykupywali tej polisy. Jakie kary grożą za brak OC? Kto płaci odszkodowanie w przypadku, gdy kolizję spowoduje właściciel samochodu bez OC? Jak mieć najtańsze OC na rynku? O tym w Dzień Dobry TVN mówili adwokat Eliza Kuna i dziennikarz TVN Turbo Patryk Mikiciuk.

  Wiele małżeństw jest związanych kredytem mieszkaniowym. Co z nim można zrobić w przypadku rozwodu? Czy kredyt jest jednym z powodów, dla których ludzie tkwią w nieudanych związkach? O tym goście Dzień Dobry TVN: adwokat Eliza Kuna, psycholog Monika Dreger i dziennikarka ekonomiczna Katarzyna Karpa-Świderek.

  Wiele osób marzących o skorygowaniu jakiegoś mankamentu w urodzie ma w czym wybierać, ponieważ kliniki zajmujące się medycyną estetyczną kuszą promocjami. Niestety atrakcyjne ceny nie zawsze idą w parze z jakością usług. Co powinni zrobić pacjenci skrzywdzeni przez lekarza? O błędach chirurgów plastycznych rozmawialiśmy z dr. Waldemarem Jankowiakiem i adwokat Elizą Kuną.