Uczeń nie wybierze dodatkowego przedmiotu? "To zły krok".
Przemysław Czarnek zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. - Od 4 do 20 maja - egzamin maturalny, od 25 do 27 maja - egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana - poinformował. Jakie są plany na kolejne lata?
Ósmoklasiści z całej Polski pisali 17 marca próbne egzaminy kończące szkołę podstawową. Pierwszym przedmiotem, z którym musieli się zmierzyć, był język polski. Jak uczniowie się do nich przygotowywali? Czy z powodu pandemii mogą liczyć na taryfę ulgową? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24, która zajmuje się tematyką edukacyjną.
Minister Edukacji Anna Zalewska poinformowała, że obecny rocznik szóstoklasistów ma być ostatnim, który będzie poddany sprawdzianowi na zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Dlaczego egzamin będzie zlikwidowany? Jakie są wady, a jakie zalety takiego rozwiązania? Jakie funkcje spełniał sprawdzian? Zapytaliśmy o to dra Romana Dolatę, pedagoga.
Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmierzą się z testami matematyczno-przyrodniczymi. Jak przebiega sam egzamin? Dlaczego jego wynik jest tak istotny? Kto bardziej się denerwuje - dzieci czy rodzice? Jakie nastroje panowały chwilę przed rozpoczęciem egzaminu - sprawdził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.