Gdy zdała w wieku 69 lat, znana marka samochodowa podarowała jej auto.
Od 8 sierpnia egzaminatorzy WORD wznawiają protesty w całej Polsce. Komitet Egzaminatorów RP poinformował, że w związku z tym egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać. Egzaminatorzy nie poprowadzą testów, jednak obecnie część z nich została tylko ograniczona, a nie odwołana. Co wiadomo na ten temat?
Aby legalnie "wsiąść za kółko", nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieć prawo jazdy B1. Dzięki tej kategorii pojazdami (niektórymi!) mogą kierować już 16-latkowie. Czy jednak rzeczywiście kategoria ta cieszy się dużą popularnością? A może wręcz odwrotnie?
Pracownicy ośrodków ruchu drogowego i eksperci nie mogą uwierzyć, że doszło do tak ewidentnych pomyłek. Wydawałoby się, że to niemożliwe, by prawo drogowe zawarte w kodeksie było inne niż to egzekwowane na egzaminie przeprowadzanym przez WORD. A jednak - resort naliczył osiem wadliwych pytań, które trafiły do bazy egzaminacyjnej. Sprawę bada prokuratura.
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jest niekwestionowanym rekordzistą w tamtejszym ośrodku nauki jazdy. Mężczyzna podchodził do egzaminu teoretycznego aż 193 razy. Jednak się nie poddaje - ponoć po raz kolejny zapisał się na test. O tym, czy każdy może być kierowcą, porozmawialiśmy z egzaminatorem Tomaszem Matuszewskim, instruktorem Filipem Raszewskim oraz aktorką i wokalistką Izabelą Trojanowską.
Niektórzy do egzaminu na prawo jazdy podchodzą po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Dlaczego mają problem ze zdaniem go? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Markiem Konkolewskim z Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym i Krystyna Niewińską - bohaterką programu TTV "Nauka Jazdy".
Spotkaliśmy się z Krystianem Wieczorekiem zaledwie kilka godzin po zdanym na prawo jazdy egzaqminie. Czy było trudno? - Myślę, że nawet w wieku 38 lat można się tego nauczyć i można się nauczyć jeździć - uważa aktor. Kto go egzaminował - kobieta czy mężczyzna? Czy planuje jakoś uczcić zdany egzamin?