dom mody Chanel

    dom mody Chanel

    Największe widowiska modowe, na które fashioniski z całego świata z niecierpliwością czekają miesiącami, nie mogą być realizowane ze znanym dotąd przepychem. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jednak niektóre domy mody nawet z tak trudnej sytuacji wychodzą obronną ręką. Do tego grona należy oczywiście Chanel. Marka pod kierownictwem Virginie Viard zaprezentowała właśnie zachwycającą kolekcję wiosna/lato 2021.

    Wiele światowych marek luksusowych omija polski rynek. W efekcie 38 proc. bogatych Polaków robi zakupy za granicą. Nie trzeba jednak wyjeżdżać. Julia Dyzio, na stałe mieszkająca w Paryżu, zrobi zakupy za nas. Skąd taki pomysł na biznes? Jak wygląda jej praca? I za ile zrobiła najdroższe zakupy? Z Julią rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Gość Dzień Dobry TVN Alicja Stańska-Stryjecka jest jedyną Polką, która ukończyła paryską Ecole Lesage - najbardziej prestiżową szkołę haftu na świecie, która obecnie należy do domu mody Chanel. Czy jest jakaś miara mistrzostwa w tym zawodzie? Kim są jej klienci? Czy nie obawia się, że jej praca będzie niedługo wykonywana tylko przez maszyny? Jakie ozdoby stosowane są na rynkach mody haute couture?