Laur Younga postanowiła podreperować domowy budżet. Kobieta umieściła więc anons, że wynajmie swojego męża. Początkowo wiele osób myślało, że jest to oferta towarzyska. Czy rzeczywiście?
"Nastolatki rządzą… kasą" to pierwszy taki eksperyment w Polsce i na antenie TVN. Władzę nad miesięcznym domowym budżetem przejmują nastolatki i to oni decydują, na co rodzina wydaje pieniądze. Każdy z nich zapowiada, że wprowadzi zmiany. Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu jest Marcin Józefaciuk, pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem.
Rodzicielstwo to nie tylko trudna sztuka i ogromny obowiązek, ale także spory wydatek. Gdy na świecie pojawia się dziecko, już od pierwszych miesięcy dorośli chcą mu przychylić nieba. W domu pojawiają się wyszukane ubranka, zabawki czy akcesoria. Wraz z rozwojem malucha domowy budżet kurczy się coraz bardziej. Pewna Tiktokerka postanowiła policzyć, ile pieniędzy wydaje na roczne utrzymanie trójki dzieci. - Jestem przerażona – stwierdziła.
"Pamiętajmy o tym, żeby nie przedłużać automatycznie starych lokat".
W dobie wysokiej inflacji wielu rodzinom trudno związać koniec z końcem. Dlatego tak ważne jest, by rozsądnie dysponować zarobionymi pieniędzmi i mieć na uwadze, na co je wydajemy.
Początek roku jest doskonałym momentem na to, by policzyć domowy budżet i zaplanować wydatki. Jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Dominika Nawrocka, ekspertka finansowo-bankowa i założycielka organizacji edukacji finansowej "Kobieta i Pieniądze".
Deklarujemy, że wśród nas jest coraz więcej związków z równym podziałem obowiązków. Teoria jednak różni się od praktyki. Z badań wynika bowiem, że to mężczyźni decydują o najważniejszych sprawach, na przykład o zakupie mieszkania czy samochodu.
Premier Beata Szydło podpisała kilka dni temu rozporządzenie o płacy minimalnej. O ile zwiększy się domowy budżet rodzin z minimalnym dochodem? Czy będą to środki, które realnie podwyższą standard życia? Porozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN Pawłem Majtkowskim, ekonomistą i ekspertem do spraw konsumenckich.
Już niedługo opanuje nas szał przedświątecznych zakupów. Gość Dzień Dobry TVN - ekonomista Marcin Iwuć - podpowiada, jak w tym czasie nie ulec promocjom i reklamom i ocalić swój budżet domowy. Zobaczcie, jak zaplanować przedświąteczne wydatki.
Podobno kobiety są bardziej rozważne w zarządzaniu finansami. Pomimo tego kwestie finansowe bywają dla nich tematami tabu. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. komunikacji kobiet, Annę Ostaszkiewicz, ekonomistkę oraz Paulinę Młynarską, dziennikarkę.
Wyprawka dla małego dziecka to koszt od kilkuset do kilku tysięcy zł. Na czym warto oszczędzić? Które wydatki są zbędne? Jak lepiej zagospodarować naszym domowym budżetem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN ekonomistę Marcina Iwucia.
Dzień Dobry TVN zawsze blisko swoich widzów. Dla kobiet dbających o budżet domowy: cytryna, sól, soda i ocet, czyli ekonomiczny sposób na porządek. A potem najbardziej „znienawidzone” zdanie przez rodziców: „Mamo, Tato nudzę się”. Co zrobić, żeby słyszeć je jak najrzadziej? A także kolejna dobra informacja dla widzów! W trakcie trwania programu między 9 a 10.30 okulista zajrzy w oczy Twojemu dziecku. Zapraszamy jutro od 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.
Wczoraj rząd przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych. Jak wyjaśnia ekspert Dzień Dobry TVN Marcin Iwuć, do tej pory było tak, że gdy próg dochodowy został przez rodzinę przekroczony, traciliśmy zasiłek. Co zatem wnosi ustawa "złotówka za złotówkę"? Kiedy nowelizacja wejdzie w życie? Autor bloga "Finananse bardzo osobiste" opowiedział również o tym, jak w prosty sposób opanować domowy budżet. Co zrobić, gdy zarabiamy mało, a chcemy kupić mieszkanie? Brać kredyt czy nie?