białko

  Liczba badań wskazujących na szkodliwość produktów odzwierzęcych sprawia, że coraz więcej osób wybiera produkty roślinne. Wbrew wielu opiniom takie produkty również mogą zawierać duże ilości białka o bogatym aminogramie, warto jednak dowiedzieć się, które źródła białka roślinnego są najlepsze.

  Osoby, które chodzą na siłownię lub uprawiają sporty, pewnie doskonale znają bulletproof coffee, czyli kawę kuloodporną - do której dodaje się masło. Ostatnimi czasy TikToka podbija kawa białkowa, czyli proffee, od słowa

  Dobrze ubite białka jajek to podstawa wielu deserów, takich jak beza czy biszkopt, zwłaszcza ten bez proszku do pieczenia. Czasem się zdarza, że wszystko robimy jak zawsze, a coś jednak nie wychodzi i ubite białka nie pracują w danej potrawie tak, jak tego od nich oczekujemy. Co zatem zrobić, aby idealnie ubić białka jajek?

  Mogłoby się wydawać, że pobudzający, słodki, a zarazem sycący napój będzie świetną alternatywą posiłku. Przepis na proffee bije rekordy popularności w sieci, a influencerzy zachwalają jego smak. Jednak specjaliści ostrzegają przed skutkami ubocznymi.

  Co to są aminokwasy? To organiczne związki chemiczne, będące budulcem ludzkiego organizmu i wchodzące w skład białek. Wyróżniamy 20 podstawowych aminokwasów białkowych, m.in. leucynę, glicynę, alaninę, cysteinę oraz kwas asparaginowy. Dlaczego są one tak ważne?

  Ania Lewandowska to dziś jedna z ważniejszych postaci w polskim świecie fitnessu. Przez lata udało jej się zaktywizować swoje rodaczki zachęcając je nie tylko do codziennego wysiłku, ale i dbania o swoją dietę. Ponoć każdy z nas jest tym, co je. W takim razie jak powinna wyglądać nasza kolacja, byśmy czuli się silni i energiczni? Trenerka ma na to prosty sposób, którym podzieliła się z internautami. Sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" porozmawialiśmy z Anetą Łańcuchowską o diecie dzieci. Co powinno się znaleźć w ich codziennym jadłospisie i w jakich proporcjach? Dlaczego dzieci nie powinny jeść tylko razowego pieczywa? Jak zachęcić je do warzyw i owoców? I czym grozi przekarmianie dziecka białkiem?

  Mają 13 razy więcej magnezu niż brokuły, 5 razy więcej białka niż mleko oraz 8 razy więcej kwasów omega 3 niż dziki łosoś. W kuchni Dzień Dobry TVN Basia Ritz, zwyciężczyni I edycji programu MasterChef, omówiła najważniejsze zalety nasion CHIA, stosowanych od dawna w kuchniach świata, w Polsce jeszcze mało docenionych. Basi towarzyszył mąż, Uli Ritz.

  Białko to najważniejszy składnik w naszej diecie. Często przez nas pomijany lub spożywany w nadmiarze. Jacek Bilczyński w kuchni Dzień Dobry TVN zdradził, jak komponować białkowe posiłki, by nie podupaść na zdrowi, cieszyć się zgrabną sylwetką i być w formie!

  W Gdańsku powstał pierwszy w Polsce bar dla kulturystów. Tu dania są dostosowane do potrzeb sportowców. Każdy z klientów dostaje informację, ile tłuszczu, białka i węglowodanów zawartych jest w danej potrawie. Zobaczcie, jak funkcjonuje bar dla siłaczy.

  Podobno najpierw rujnuje nerki. Z czasem, z powodu zakwaszenia spowodowanego spożywaniem nadmiernej ilości białka - cały organizm. Pierre Dukan został skreślony z listy francuskich lekarzy. Czy ze względu propagowanie swojej diety? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Zbigniew Gaciong, nefrolog, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

  Osoba otyła żyje 9 lat mniej niż ta bez nadwagi. Dieta białkowa to jedna z najbardziej popularnych, ale też najbardziej kontrowersyjnych diet. Jej przeciwnicy twierdzą, że wyniszcza organizm. Zwolennicy, że to jedyna skuteczna metoda odchudzania. Jak jest naprawdę? Na czym dokładnie polega dieta Dukana? Czy jedzenie samego mięsa, ryb i warzyw może prowadzić do zaburzenia pracy nerek? Co z efektem jojo? W studiu Dzień Dobry TVN dr Pierre Dukan zadał kłam poglądom głoszonym przez dietetyków, którzy twierdzą , że jego dieta ma poważne konsekwencje zdrowotne.