Pan Józef i jego zachwycające origami. "Tutaj się dzieje magia"

Pan Józef i jego zachwycające origami
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pan Józef i jego zachwycające origami
Pan Józef i jego zachwycające origami
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Kuchnia babci Krysi
Kuchnia babci Krysi
Silver influencerzy idą jak burza
Silver influencerzy idą jak burza
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Coraz więcej seniorów jesień życia przeznacza na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Najlepszym tego dowodem jest pan Józef, który w domu opieki tworzy zachwycające origami. Nasz reporter, Piotr Wojtasik odwiedził Dom Pomocy Społecznej Przystań i porozmawiał z seniorami o ich szczególnej pasji.

Pan Józef i jego wyjątkowa pasja

W Domu Pomocy Społecznej Przystań pan Józef Florek rozwija swoją pasję, tworząc niesamowite figurki origami.

Senior zdradził nam, że origami zachwyciło go niemal od razu. - Zauroczyłem się, jak pierwszy raz złożyłem białego łabędzia. Zajęło mi to trzy tygodnie - podkreślił.

Pan Józef przyznał, że inspiracje czerpie z otaczającej go rzeczywistości. - Czasami coś zobaczę w Internecie i wtedy to robię - powiedział nasz rozmówcy, podkreślając przy tym, że wszystkiego nauczył się sam.

Pracownice domu seniora zaznaczyły, że wszyscy z chęcią korzystają ze zdolności pana Józka. - Jesteśmy bardzo dumni, a nasi mieszkańcy są bardzo twórczymi ludźmi, więc nasz dom żyje i tętni życiem - powiedziała jedna z nich.

Aktywni seniorzy

Pan Józef bardzo chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi seniorami.

- Tutaj dzieje się magia. Pan Józef może innym seniorom pokazać, w jaki sposób można zagospodarować ten czas i że można go naprawdę twórczo spożytkować - powiedziała pracownica domu seniora.

- Bardzo lubię z nimi pracować, bo on dużo rzeczy nas uczy, właśnie się nauczyłam pięknie składać - dodała pani Karolina, jedna z koleżanek pana Józefa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości