Styl życia

Namiot na drzewie - niezwykły projekt polskiego studenta: "Dla ludzi, którzy chcą przeżyć nieszablonowy nocleg"

Styl życia

Chyba każdy w dzieciństwie choć raz wspiął się na drzewo. Teraz w gałęziach mogą nie tylko bawić się dzieci, ale również nocować wszyscy, którzy mają na to ochotę. A to wszystko za sprawą Pawła Lewandowskiego, który stworzył niezwykły namiot.

Jak przenocować w lesie?

Paweł Lewandowski jest absolwentem Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego namiot HUBA powstał w ramach części praktycznej pracy dyplomowej, którą przygotowywał na uczelni.

Autor projektu zawarł w nim swoją fascynację naturą i wspinaczką - on sam jest alpinistą i po przeanalizowaniu rynku wiszących namiotów uznał, że znalazł niszę.

Zaczęło się od prostych modeli z rurek i materiałów zastępczych. Potem był etap, w którym musiałem sprawdzić, czy taka konstrukcja w ogóle wytrzyma i będzie się zachowywać w miarę stabilnie

- opowiadał Paweł, siedząc kilka metrów nad ziemią.

Namiot na drzewie - montaż

Projektantowi zależało na tym, aby zakładanie i ściąganie namiotu mogło się odbywać bez udziału wspinaczy i ludzi obytych ze sprzętem alpinistycznym. To zagadnienie nie zostało jeszcze dopracowanie, ponieważ istniejąca wersja to prototyp, ale przedmiot spełnia już swoją podstawową funkcję - można w nim spać.

To jest dla ludzi, którzy chcą przeżyć nieszablonowy nocleg, dla ornitologów, ma nawet powstać wersja w kamuflażu i dla wszystkich, którzy boją się spać w lesie

- wyjaśnił Paweł Lewandowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz w Player.pl.

Zobacz też:

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Antoni Orłoś o karierze ojca. "Cały twój epizod prowadzenia kabaretów jest przypałowy"

Gwiazda "Królowych życia" trafiła do szpitala. "Hejterzy zacierają ręce, że coś mi się przydarzyło"

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości