Finanse i Praca

Ma 18 lat i odziedziczyła fortunę. Kim jest najmłodsza miliarderka na świecie?

Finanse i Praca

Autor:
pb//mm/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
dolary amerykańskie

Pochodząca z Korei Południowej 18-letnia Kim Jung-youn dołączyła do grona najbogatszych ludzi na świecie. Nastolatka - jak podaje magazyn "Forbes" - odziedziczyła majątek po założycielu firmy produkującej gry komputerowe. Tym samym stała się najmłodszą miliarderką w historii.

Kim jest najmłodsza miliarderka?

Kim Jung-youn przyszła na świat w 2004 roku. Nastolatka jest córką Kim Jung-ju, południowokoreańskiego założyciela firmy produkującej gry komputerowe - Nexon. 54-letni ojciec dziewczyny zmarł w lutym tego roku. Mężczyzna w minionym roku był trzecią najbogatszą osobą w Korei Południowej i znanym filantropem. Uznawano go również za jednego z pionierów w branży gier komputerowych.

Praca i finanse

Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Jak czytamy w tvn24.pl, Kim Jung-youn będzie musiała się podzielić majątkiem ze starszą siostrą Jung-min. Każda z nich otrzymała po 30,79 proc. udziałów w spółce holdingowej NXC. Łącznie z udziałami, które siostry już wcześniej posiadały, całkowity majątek każdej z nich wzrósł do ok. 2,5 miliarda dolarów. Jak podaje magazyn "Forbes" po opłaceniu podatku, który w Korei Południowej jest jednym z najwyższych, każda z córek otrzyma spadek w wysokości ok. miliarda dolarów. Tym samym 18-letnia Kim Jung-youn została najmłodszą miliarderką na świecie. Wcześniej tytuł ten należał do 20-letniego obecnie Kevina Davida Lehmanna z Niemiec, który odziedziczył po ojcu udziały w sieci drogerii.

Na świecie przybywa miliarderów

Warto dodać, że liczba miliarderów na świecie rośnie. Bank Credit Suisse podaje, że tylko w minionym roku przybyło ich aż 5,2 miliona, a łączna liczba milionerów z końcem 2021 roku wyniosła 62,5 milionów. Połowa nowych miliarderów to Amerykanie. Szacuje się, że łączny majątek wszystkich miliarderów w 2021 roku opiewał na kwotę 463,6 bilionów dolarów, co stanowi wzrost o 9,8 proc. względem roku poprzedniego. Według Credit Suisse za zwiększenie dochodów odpowiedzialny jest w dużej mierze popandemiczny wzrost produkcji w 2021 r. w połączeniu z aktywnością na rynkach mieszkaniowych i giełdowych. 

Co ciekawe, o niemal 13 proc. wzrósł także globalny majątek gospodarstw domowych. Największy wzrost odnotowano w USA i Chinach - dwóch największych gospodarkach świata - odpowiednio o 19,5, 11,2 bln dolarów. Na trzecim miejscu znalazła się Kanada, gdzie majątek gospodarstw domowych wzrósł o 1,8 bln dolarów. Najwyższym dochodem na mieszkańca niezmiennie mogą się natomiast pochwalić Szwajcarzy - 696 600 dolarów.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:pb//mm/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Alan Schein/Getty Images

Pozostałe wiadomości