Podróże

Polki na obczyźnie. Co je najbardziej zdziwiło w życiu zagranicą?

Podróże

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Opisują w internecie swoje życie na krańcach świata
Opisują w internecie swoje życie na krańcach świataDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Basia, Nati i Joanna wyjechały z Polski. W sieci promują kulturę miejsc, które skradły ich serca z wzajemnością. Zresztą to właśnie uczucia stoją za historią ich przeprowadzek. - Zakochałam się i zostałam dla miłości - mówi Nati Ishigaki.

Polki na świecie

Okinawa, Meksyk i Katar stały się nowymi domami trzech wyjątkowych kobiet, które swoim niezwykłym życiowym doświadczeniem postanowiły dzielić się z internautami.

- Kiedy zaczęłam się już swobodniej czuć, to pomyślałam, że dużo osób musi być w podobnej sytuacji, że przyjeżdżają do Kataru i nie wiedzą co dalej - wspomina Joanna Rekik. - Uznałam, że jeśli będę opisywała swoje doświadczenia, to mogę im w jakiś sposób pomóc. Mój post o katarskiej służbie zdrowia wyskakuje wyżej od strony ministerstwa, to był zdecydowany hit - nie ukrywa nasza rozmówczyni.

Dla Nati media społecznościowe stały się rodzajem terapii.

- Po urodzeniu trzeciej córki wpadłam w depresję poporodową i Instagram stał się sposobem na odzyskanie szczęścia - wyznaje.

Różnice kulturowe

Powiedzenie "co kraj to obyczaj" nabiera nowego znaczenia, kiedy rzeczy i zjawiska z turystycznej ciekawostki przemieniają się w codzienność.

- Często zdarzają się takie akcje, że zamykają ulicę, bo jest prywatna impreza - śmieje się mieszkająca w Meksyku Basia. - Nikt o to nie pyta, policja nie zwraca uwagi, wystawiane są stoliki i nie można przejechać, bo są na przykład 15. urodziny Marii.

Dla Joanny największą zmianą był fakt, że życie Katarczyków rozpoczyna się po zmroku. Z kolei Nati jest zachwycona prostolinijną radością mieszkańców Okinawy. Dla Basi Meksyk jest niezwykłym doświadczeniem ludzkiej uprzejmości. Zaś dla każdej z bohaterek przeprowadzka do dalekiego kraju okazała się cenną lekcją.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości