Parenting

Matka wyprawiła 11-latce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki

Parenting

Autor:
Berenika
Olesińska
Dziewczynka trzyma w dłoni podpaskę, menstruacja u dzieci

Świętowania nigdy dość - takiego zdania jest Jade Powell, która wyprawiła córce huczne przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki. Przygotowania do imprezy zrelacjonowała na TikToku, czym wzbudziła niemałą kontrowersję. Na zabawie nie zabrakło czerwonego fondue i tortu w kształcie kropelki krwi. Amerykanka ukryła przed rodzicami zaproszonych dziewczynek motyw przewodni wydarzenia.

First moon party, czyli "czerwona impreza" dla dziewczynek. Co to za przyjęcie?

Kilka lat temu furorę w Polsce zrobiły przyjęcia organizowane na cześć oczekiwanego dziecka, czyli tzw. baby shower. Niedawno trend ten został poszerzony o kolejną imprezę ciężarnych kobiet - mother shower, podczas której główną świętującą jest matka, a nie jej pociecha. Teraz przyszła pora na celebrację jeszcze innego, ale równie ważnego doświadczenia w życiu każdej dojrzewającej kobiety - cyklu menstruacyjnego.

Huczne zabawy z okazji pierwszej miesiączki kilku- i kilkunastoletnich dziewczynek zdobywają coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. "Czerwoną imprezę" wyprawiła swojej córce Jade Powell - tiktokerka i założycielka marki produkującej artykuły dekoracyjne oraz niesztampowe, ręcznie robione i personalizowane prezenty.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Amerykanka wykorzystała swoje umiejętności twórcze oraz doświadczenie zawodowe do organizacji przyjęcia dla 11-letniej córki. Zaprojektowała na tę okazję specjalne zaproszenia, a także przygotowała konfetti w kształcie czerwonych kropelek krwi oraz maleńkich, białych podpasek. Całym procesem pochwaliła się na TikToku.

Podczas imprezy na stole nie zabrakło pomarańczowego tortu w kształcie kropli oraz czerwonego founde - przysmaków, które formą i kolorem nawiązywały do głównego tematu imprezy.

Podczas imprezy Jude zapewniła zaproszonym gościom moc atrakcji. Przybyłe na zabawę koleżanki córki otrzymały kosmetyczki, artykuły higieniczne oraz białe koszulki z napisem "girl power" poplamione czerwoną farbą. Amerykanka przyznała jednak, że nie powiadomiła rodziców dziewczynek o motywie przewodnim przyjęcia.

Stany Zjednoczone. Matka zorganizowała córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki

Posty, które Jade Powell opublikowała na TikToku wzbudziły sporo kontrowersji. Internauci podzielili się swoimi opiniami na temat first mood party. Pomysł na celebrację wkroczenia dziewczynek w kolejny etap dojrzewania nie przypadł wszystkim do gustu. Niektórzy stwierdzili, że takiego typu imprezy powodują niesmak, a nawet mogą wywołać wstyd wśród świętujących kilkulatek.

Cel Amerykanki był jednak zupełnie odwrotny. Kobieta walczy o to, by dziewczynki były świadome swojej cielesności oraz kobiecości, a tym samym temat menstruacji nie stanowił tabu.

- Głównym powodem, żeby zorganizować przyjęcie, było to, że miesiączki wciąż są stygmatyzowane. Poza tym dobrze się bawiłyśmy, robiąc to wszystko - skomentowała w mediach społecznościowych Powell.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Satjawat Boontanataweepol/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości