Parenting

Wykształcili syna i wyprawili mu wystawne wesele. Teraz pozwali go za brak wnuka

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
The Guardian
Para podczas ślubu

Rozczarowani rodzice żądają od syna i jego żony astronomicznej kwoty za to, że ten nie ma dziecka. Niedoszli dziadkowie twierdzą, że płeć potencjalnego wnuczęcia jest im obojętna. - Marzeniem każdego rodzica jest zostać dziadkiem - skomentował adwokat reprezentujący zawiedzioną parę.

Pozew za brak wnuka

650 tysięcy dolarów odszkodowania - tyle żądali od syna i synowej Sanjeev i Sadhana Prasad z Indii. Małżeństwo jest rozczarowane faktem, że 6 lat po ślubie ich syn nie obdarzył ich wnukiem. W związku z tym postanowili zawalczyć w sądzie o zadośćuczynienie. Pozew jest umotywowany "nękaniem psychicznym", którego miał dopuścić się ich syn, nie powiększając rodziny.

Zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Rodzice niewdzięcznika podkreślają, że wydali fortunę na jego edukację i ślub. Mężczyzna odbył kurs pilotażu w Stanach Zjednoczonych, za który jego rodzina zapłaciła 65 tysięcy dolarów. Gdy wrócił do Indii, stracił jednak pracę i był na utrzymaniu swoich krewnych. W tym czasie rodzice zaaranżowali jego małżeństwo. Dwuletnie bezrobocie pociechy nie powstrzymało ich przed organizacją wystawnego wesela w 5-gwiazdkowym hotelu oraz opłaceniu młodej parze podróży poślubnej. Nowożeńcy w prezencie ślubnym otrzymali samochód wart 80 tys. dolarów.

Wsparcie finansowe dzieci

W życiu nie ma jednak nic za darmo. Rodzice finansując życie syna, oczekiwali, że wkrótce zostaną dziadkami.

- Mój syn jest żonaty od sześciu lat, a nadal nie planuje dziecka. Jeśli będziemy mieli wnuka, z którym będziemy mogli spędzać czas, nasz ból stanie się bardziej znośny - wyjaśniał pan Prasad. - Musieliśmy też wziąć pożyczkę na budowę naszego domu, a teraz mamy wiele trudności finansowych - dodał.

Prawnik pary, Arvind Kumar, powiedział, że petycja zostanie rozpatrzona przez sąd w północnych Indiach 17 maja. Pozwani nie skomentowali oskarżeń. Pomimo faktu, że w indyjskiej kulturze wciąż bardzo mocno jest umocowany tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej, która niejednokrotnie mieszka razem lub w bliskim sąsiedztwie, nasila się nowy trend - młode pary żyją z dala od rodziny, a kobiety skupiają się na karierze i samorealizacji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Peter Cade / Getty Images

Pozostałe wiadomości