Pastor zwołał wiernych, by spalić demoniczne książki. Wśród tytułów "Harry Potter" i "Zmierzch"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
CNN, naekranie.pl
pastor z książką

Pastor i prawicowy teoretyk Greg Locke zorganizował publiczne palenie przedmiotów, które jego zdaniem kojarzą się bezpośrednio z okultyzmem. Wokół ogniska zgromadzili się wierni prowadzonego przez niego kościoła, którzy rzucali w płomienie popularne i uwielbiane przez dzieci na całym świecie książki fantasy. Nagranie z ceremonii w amerykańskim stanie Tennessee krąży po sieci.

USA. Pastor spalił książki J.K. Rowling

Greg Locke to pastor, który kieruje kościołem Global Vision Bible z siedzibą w Mount Juliet w amerykańskim stanie Tennessee. Mężczyzna wielokrotnie podejmował za pośrednictwem mediów społecznościowych temat walki z okultyzmem i obecnymi w kulturze masowej siłami nieczystymi. Za źródło promowania dzieł szatana uznaje książki fantasy traktujące o czarach, wróżbach i magicznych stworzeniach, jakimi są chociażby wampiry, dlatego na czarnej liście duchownego znajduje się między innymi saga "Zmierzch" Stephenie Meyer oraz wszystkie części "Harry'ego Pottera" J.K. Rowling.

Kościół i religia

Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowejDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pastor zachęcił wiernych swojego kościoła do pozbycia się wyżej wymienionych powieści, które mogłyby według niego zasiać w ludziach zło. Tuż przed rozpaleniem ogniska, w którym później znalazły się przyniesione przez zgromadzonych przedmioty, wygłosił kazanie. Zaznaczył w nim, że "kościół ma religijne prawo do palenia okultystycznych materiałów, które stanowią zagrożenie dla katolickiego systemu wierzeń".

Palenie książek fantasy w Polsce

Pozbywanie się książek, których bohaterowie zgodnie z gatunkiem literackim fantasy mają nadprzyrodzone moce, jest zwyczajem występującym w różnych krajach. Do podobnego zdarzenia miało dojść w 2019 roku w Polsce.

Księża z parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku także uznali, że powieści o przygodach Harry'ego Pottera oraz zakochanej w wampirze Belli Swan powinny wylądować w płomieniach, dlatego zorganizowali publiczne ognisko. Oprócz literatury spalono wówczas również afrykańską maskę, figurki słoni czy parasolkę z postacią z japońskich kreskówek Hello Kitty.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: CNN, naekranie.pl

Źródło zdjęcia głównego: BrianAJackson/Getty Images, CNN

Pozostałe wiadomości