Hiszpańskie zamki kuszą cenami. Są tańsze od polskich mieszkań?

Hiszpański zamek
Hiszpański zamek
Źródło: Jeremy Walker/Getty Images
Życie w cieplejszym klimacie jest marzeniem wielu Polaków. Okazuje się, że przeprowadzka do południowych krajów Europy powoli zaczyna znajdować się w zasięgu wielu osób, ponieważ ceny tamtejszych nieruchomości zdają się być niższe niż tych w ojczyźnie. Hiszpański portal podzielił się informacją o imponujących zamkach, które właśnie trafiły na sprzedaż. Ile kosztuje twierdza na Półwyspie Iberyjskim?

Hiszpańskie nieruchomości tańsze niż polskie?

Mieszkanie za granicą, w korzystniejszych warunkach pogodowych, jest marzeniem wielu osób. Choć życie w Hiszpanii może wydawać się kosztowne, tamtejsze media zaproponowały pewne rozwiązanie. Hiszpańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zamków opublikowało informację, iż ponad 10 tysięcy budynków tego typu znajduje się na słonecznym południu. Znaczna część z nich nadaje się do zamieszkania, w dodatku – można je kupić w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Podróże po świecie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Jak podał portal idealista.com, który specjalizuje się w hiszpańskich nieruchomościach, niektóre zabytkowe budowle na terenie tego kraju wykorzystywane są dla celów turystycznych, inne - sprzedawane są tym, którzy chcą podołać wymagającym remontom wiekowych murów.

Ile kosztuje hiszpański zamek?

Na rynku średniowiecznych nieruchomości można znaleźć m.in. zamek w Vallfogona, który powstał w XI wieku. Trzypiętrowa twierdza ma 600 metrów powierzchni oraz 1200 metrów kwadratowych ogrodu. Cena tego przybytku to około 3 mln złotych.

Inną atrakcyjną opcją jest wieża Soldevilla z przełomu XI i XII wieku. Pięciopiętrowy zamek zachwyca przestrzenią i klimatem, a można go nabyć za ponad 2 mln złotych. To sprawia, że hiszpański rynek nieruchomości ma wyraźnie konkurencyjne ceny do tych polskich. Jak można wyczytać na stronie domiporta.pl, za czteropokojowe mieszkanie w centrum Warszawy trzeba zapłacić prawie 9 mln złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: podroze.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jeremy Walker/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości