Newsy

Darmowy system dla starszych komputerów. Sprawdź, jak odświeżyć swój sprzęt

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
komputerswiat.pl/android.com
praca przy komputerze, dłonie na klawiaturze

Google postanowiło dać drugie życie starszym, ale nadal sprawnym komputerom. Tak powstał Chrome OS Flex. To stabilny system "odświeżający" setki wypuszczonych lata temu modeli. Długo jednak działał wyłącznie na urządzeniach, z którymi był sprzedawany. Właśnie się to zmienia.

Producent systemu Chrome OS Flex zapowiedział jego premierę po wcześniejszym udostępnieniu wersji testowej w lutym oraz wyeliminowaniu ponad 600 różnych błędów. Oprogramowanie przetestowano na ponad 400 komputerach różnych producentów. Chrome OS ma być kompatybilny z większością istniejących, używanych sprzętów, które mogą jeszcze długo posłużyć.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Chrome OS Flex - drugie życie starszego komputera

System został przetestowany na kilkuset komputerach popularnych marek, takich jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, LG czy Toshiba, a także na niektórych modelach Maca od Apple. Chodzi tu przede wszystkim o sprzęty nieco starsze, nawet te mające więcej niż 10 lat.

Jak podkreśla Google, Chrome OS Flex ma się sprawdzić przede wszystkim w szkołach, firmach, wielu różnych instytucjach, które często nie dysponują budżetem na regularną wymianę sprzętu czy oprogramowania. Tymczasem sprawne komputery z dostępem do internetu to obecnie podstawa. Poza tym aktualizowanie sprzętu i oprogramowania do nich, zamiast kupowania nowych, to także sposób na zmniejszanie ilości elektroodpadów.

Chrome OS Flex - skąd pobrać?

Osoby, firmy i instytucje, które będą chciały zaktualizować swój sprzęt o system Chrome OS Flex, mogą go pobrać bezpłatnie tutaj.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: komputerswiat.pl/android.com

Źródło zdjęcia głównego: Marko Geber/Getty Images

Pozostałe wiadomości