Moda i Uroda

Ciemne plamy na twarzy? Ten makijaż zakryje wszystkie niedoskonałości

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Ciemne plamy na twarzy? Pokażemy, jak zakryć je makijażem
Ciemne plamy na twarzy? Pokażemy, jak zakryć je makijażem Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Większość z nas jest już po urlopach. Jak się okazuje, częstą pamiątką po wakacjach są nie tylko magnesy i piękne zdjęcia, ale także przebarwienia skórne na twarzy i dekolcie. Marta Gąska pokazała nam, jak skuteczne zakryć niechciane plamy oraz opowiedziała o najczęstszych makijażowych błędach.

Przebarwienia po lecie – jak możemy je zakryć?

Przebarwienia to spory problem wielu kobiet. Niestety same nie znikają i są bardzo trudne do zlikwidowania. Alternatywą dla drogich zabiegów u kosmetologa czy dermatologa, jest makijaż. Jak go prawidłowo wykonać? Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego koloru korektora i podkładu.

Podstawowy błąd to nakładanie produktów w zbyt jasnym kolorze. Tymczasem na nic się zdadzą kryjące podkłady, jeśli nie zneutralizujemy plam odpowiednio ciemnym kolorem. To jedyny sposób, aby ukryć skutecznie przebarwienia. Musimy użyć najpierw ciemnego korektora / nawet 3-4 tony ciemniejszego od podkładu, a następnie użyć fluidu we właściwym dla naszej skory kolorze. 

- Nie musimy nakładać dużo, tylko musimy wiedzieć, co położyć. Jest taka mała tajemnica. Ja wynalazłam patent, używamy bardzo lekkich korektorów takich jak pod oczy, ale w bardzo ciemnym kolorze. Na to nakładamy podkład w dobranym do cery kolorze - powiedziała Marta.

Makijaż cery z przebarwieniami – jak zrobić go krok po kroku?

Marta Gąska przedstawiła nam także cztery kroki do idealnego makijażu.

  • Nawilżenie skory to podstawa każdego makijażu. Często przebarwienia łączą się z przesuszeniem skóry. Pamiętajmy więc o kremie.
  • Na plamy nakładamy ciemny korektor (nawet 3-4 tony ciemniejszy od podkładu), który zneutralizuje zaciemnienia
  • Następnie nakładamy podkład we właściwym dla swojej skory odcieniu. Pod oczy dodajemy jasne korektor.
  • Pudrujemy twarz, możemy także dodać trochę różu

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości