Moda i Uroda

Buty na platformie powracają do łask. Jak je nosić? "Świetnie dopełniają każdą stylizację"

Moda i Uroda

Autor:
Berenika
Olesińska
Wysokie obcasy na platformie powracają
Wysokie obcasy na platformie powracają Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Buty na platformie święciły triumfy we współczesnej modzie już kilka lat temu. Następnie zostały wyparte przez obuwie na obcasach zaprojektowane na delikatnej podeszwie. Teraz znów powracają na salony i ulice miast, i wcale nie zamierzają znikać. Czy istnieją typy figury, które będą wyglądać w nich niekorzystnie? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym ze stylistką gwiazd Malwiną Wędzikowską.

Buty na platformie - skąd ich fenomen?

Pokochały je Lady Gaga czy Christina Aguilera. Świetnie sprawdzają się nie tylko na wybiegach, scenie czy czerwonych dywanach, lecz także w codziennej modzie ulicznej. Dzięki grubej podeszwie są stabilne i wyglądają niezwykle efektownie. Buty na platformie znów mogą cieszyć się uznaniem znawców stylu.

Gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Malwina Wędzikowska, która przybliżyła widzom sięgającą aż do antyku historię tego typu obuwia. To właśnie w starożytnym teatrze po raz pierwszy pojawiły się koturny, które tworzono po to, by występujący na scenie aktor był widoczny z dużej odległości.

- Lady Gaga, która nie jest osobą wysoką, właśnie wykorzystuje od lat na scenie ten model buta do tego, żeby być wyższą - komentuje stylistka gwiazd.

Malwina Wędzikowska jednocześnie podkreśla, że ten rodzaj obuwia jest niezwykle wymagający. - Wysoki obcas i wysoka platforma wymagają spokoju, nauczenia się chodzenia nóżka za nóżką. Ale mamy tutaj propozycje, które są świetne na jesień, chociażby do pracy, do jakiejś krótkiej spódniczki czy do szortów - przekonuje gwiazda.

Zasady noszenia butów na platformie - czy w ogóle istnieją?

Malwina Wędzikowska twierdzi, że buty na platformie może nosić dosłownie każdy, bez względu na typ figury i wzrost. Gruba podeszwa nie tylko dodaje sylwetce kilku centymetrów, lecz także ją wysmukla. Stylistka zauważa, że społeczeństwo jest coraz bardziej przygotowane na modowe eksperymentowanie.

- Myślę, że po pandemii wszystkie zasady zostały wyrzucone do kosza, dlatego że my jesteśmy tak spragnieni przede wszystkim formy. Najpierw się to przez pierwszy sezon obrazowało w oversize'owych marynarkach, przeskalowanych górach. W tej chwili mamy fokus na buty. I tak naprawdę te buty nas ratują nie tylko ze względu na to, że my mamy więcej wzrostu, ale dlatego że one świetnie dopełniają każdą stylizację - komentuje ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości