Hey powraca na wyjątkowy "Kosmiczny koncert". Muzycy uczczą w ten sposób 30-lecie płyty "Fire"

Autor:
Nastazja
Bloch
Duet, czyli tercet – Nosowska, Prykowska i Krawczyk
Duet, czyli tercet – Nosowska, Prykowska i Krawczyk Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Zespół Hey po długiej przerwie wraca do fanów. W okazji 30. jubileuszu płyty "Fire" formacja ponownie pojawi się na scenie. Już 14 października w katowickim Spodku grupa zagra "Kosmiczny koncert".

Powrót zespołu Hey

Hey to rockowy zespół muzyczny, założony w 1992 roku w Szczecinie. Jego ostatni skład tworzyli: wokalistka Katarzyna Nosowska, gitarzyści Marcin Żabiełowicz i Paweł Krawczyk, perkusista Robert Ligiewicz, basista Jacek Chrzanowski i klawiszowiec Marcin Macuk.

Grupa w 2017 roku wyruszyła w ostatnią trasę koncertową "Fayrant Tour". Z okazji 25-lecia działalnośći muzycy zagrali dziesięć koncertów, a następnie zawiesili działalność. Powrócili dopiero 3,5 roku później, by w lipcu 2021 r. zagrać podczas festiwalu w Jarocinie. W listopadzie i grudniu tamtego roku grupa zagrała koncerty w ramach pożegnalnej trasy "Fayrant Tour".

Wydawało się, że muzycy już na zawsze porzucili formację i zajęli się innymi projektami. Katarzyna Nosowska skupiła się na solowej płycie, a w 2019 roku była także dyrektorem Męskiego Grania. Paweł Krawczyk – mąż wokalistki, a także gitarzysta stworzył z Joanną Prykowską duet Anieli. Marcin Żabiełowicz, również gitarzysta zaczął współpracę z Karoliną Czarnecką, a basista Jacek Chrzanowski współtworzy duet KiM i gra w Dezerterze. Perkusista Robert Ligiewicz zajął się  oprawą pirotechniczną, a klawiszowiec Marcin Macuk jest cenionym producentem. Tymczasem kultowy skład zrobił fanom Hey wielką niespodziankę.

Kosmiczny koncert zespołu Hey

Zespół Hey wie, jak zaskoczyć swoich słuchaczy. Grupa ogłosiła wielki powrót na "Kosmiczny koncert" w Spodku w Katowicach. Wydarzenie "Hey30 Live!" zaplanowano na 14 października. Jest ku temu nie byle jaka okazja, bowiem od wydania debiutanckiej płyty "Fire" z której pochodzą takie utwory jak "Moja i twoja nadzieja" czy "Zazdrość", mija w tym roku 30 lat.

 - Artyści wracają na ten jeden wieczór, żeby spotkać się z fanami, którzy przez te wszystkie lata byli z nimi - czytamy. Sprzedaż biletów ruszy 4 kwietnia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości