Tina Turner i jej ostatni koncert w Polsce. "Emanowała energią i witalnością"

Autor:
Nastazja
Bloch
Tina Turner nie żyje
Tina Turner nie żyje Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

Po prostu najlepsza, czyli Simply the Best – tak talent Tiny Turner ocenia branża muzyczna. Amerykańska wokalistka przez prawie 60 lat aktywnie działała na scenie i śpiewała dla milionów słuchaczy. Artystka trzykrotnie zagościła także w Polsce. Gdzie i kiedy mogliśmy usłyszeć ją na żywo?

Tina Turner - ile razy była w Polsce?

Tina Turner w branży muzycznej działała nieprzerywanie od 1957 roku. Przez lata jeździła po świecie i grała koncerty dla swoich wiernych fanów. Wokalistka trzykrotnie odsiedziała Polskę. Po raz pierwszy do kraju nad Wisłą przyleciała w 1981 roku, by wystąpić w Spodku w Katowicach, 10 dni przed ogłoszeniem stanu wojennego.

Drugi koncert Tiny w Polsce odbył się w roku 1996 na Stadionie Gwardii w Warszawie.

Trzeci, ostatni i najbardziej spektakularny przyjazd wokalistki miał miejsce 15 sierpnia 2000. Wówczas 62-letnia Tina zagrała na sopockim hipodromie w ramach trasy koncertowej "Twenty Four Seven Tour". Jak wspominają media, gwiazda wystąpiła na ogromnej estradzie mierzącej 100 m szerokości i 6 m wysokości. Emanowała energią i witalnością. Koncert ten miał być ostatnim w karierze artystki. Ostatecznie Turner powróciła z kolejną trasą w 2008 roku.

Tina Turner – ostatni koncert

Pożegnalne show Tina Turner dała w 2009 roku w brytyjskim Sheffiled. Artystka zaśpiewała wówczas 22 kompozycje zarówno z nowego repertuaru, jak i hity z początków kariery. Na koniec podziękowała zaś wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej sukcesu. Po tym wydarzeniu Turner zawiesiła karierę.

Ostatni raz publicznie zaprezentowała się w listopadzie 2019 roku podczas pokazu musicalu "Tina - The Tina Turner Musical". Spektakl zaprezentowano na deskach teatru muzycznego Lunt-Fontanne Theatre na nowojorskim Broadwayu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Tim Mosenfelder/Contributor/GettyImages

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości