Michał Piróg pokazał, jak wyglądał w dzieciństwie. "Zdjęcie wykonano, kiedy moi rodzice marzyli o wolności"

Michał Piróg
Bartosz Krupa/East News
Michał Piróg w mocnych słowach wypowiedział się w temacie zapowiadanej w Sejmie debacie o "lex TVN". We wpisie wyjaśnił, jakiej przyszłości chcieli dla niego rodzice. Przy okazji fani mogli przekonać się, jak tancerz wyglądał jako dziecko.

Michał Piróg - historia kariery

Michał Piróg jest tancerzem, aktorem, choreografem i aktywistą społecznym. Urodził się 28 maja 1979 roku w Kielcach. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Karierę taneczną rozpoczął od występów na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. Zadebiutował rolą narkomana w spektaklu "Mieć albo brać" w reżyserii Piotra Galińskiego. W 2000 roku zagrał w widowisku – pieśni "Negro spirituals Dla Ciebie, Panie". W kolejnych latach zdobywał doświadczenie w wielu przedsięwzięciach artystycznych, spektaklach i przedstawieniach. Wystąpił, między innymi, w tak znanych musicalach jak "Chicago" i "Koty", czy "Gruba świnia".

Karierę telewizyjną rozpoczął w 2006 roku. Prawdziwą popularność zyskał, gdy został jurorem programu "You Can Dance". W 2010 roku Piróg został prowadzącym programu "Top Model" , gdzie udziela wsparcia przyszłym modelom i modelkom. Wziął udział w drugiej edycji reality show "Azja Express". W 2019 roku wydał autobiografię zatytułowaną "Chcę żyć".

Michał Piróg o sytuacji politycznej w Polsce

Prowadzący "Top Model" znany jest nie tylko ze swojej pracy zawodowej, ale przede wszystkim z szeroko pojętego aktywizmu oraz działalności charytatywnej.

Z inicjatywy KOD, organizacji dziennikarskich i społecznych, 10 sierpnia, w 93 miejscowościach w całym kraju odbyły się manifestacje pod hasłem "Wolni ludzie, wolne media, wolna Polska". Wszystko z powodu zapowiadanej w Sejmie debacie o "lex TVN". W obronie wolnych mediów dziennikarze postanowili złożyć w Sejmie apel w obronie TVN z listą ponad 750 podpisów. Michał Piróg w mocnych słowach odniósł się do sprawy stacji.

- To zdjęcie wykonano w czasach, kiedy moi rodzice marzyli o wolności dla mnie. Wymarzyli. Ja dzisiaj marzę by jej nie utracić dla moich rodziców, siebie, bliskich i ich dzieci- czytamy.

Zobacz wideo: Michał Piróg w polityce? „Siedziałbym w więzieniu po drugim dniu, jakbym wszedł do Sejmu”

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości