Mateusz "Big Boy" Borkowski je ten produkt codziennie. Jak udało mu się uniknąć efektu jo-jo?

Mateusz "Big Boy" Borkowski - Jak udało mu się schudnąć?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trzymam dietę, a nie chudnę - jak to możliwe?
Trzymam dietę, a nie chudnę - jak to możliwe?
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Dieta na wysoki cholesterol
Dieta na wysoki cholesterol
Czas a dieta
Czas a dieta
Mateusz "Big Boy" Borkowski to jeden z najbardziej charakterystycznych i równocześnie - najbardziej lubianych uczestników programu TTV "Gogglebox. Przed telewizorem". Mężczyzna kilka lat temu podjął walkę z otyłością, na której skutek udało mu się zrzucić aż 170 kilogramów. W najnowszym wywiadzie opowiedział, jak to możliwe, że mimo upływu czasu nadal udaje mu się utrzymać odpowiednią wagę.

Mateusz "Big Boy" Borkowski - Jak udało mu się schudnąć?

Na przestrzeni zaledwie kilku lat Mateusz "Big Boy" Borkowski przeszedł metamorfozę, w którą aż trudno uwierzyć. 38-latek schudł 170 kilogramów, wprowadził zdrowe nawyki żywieniowe do swojego życia i przede wszystkim - zmienił sposób myślenia o sobie oraz o jedzeniu. W najnowszym wywiadzie zdradził, że za jego sukcesem stoi bardzo silna wola i zrozumienie, po co w ogóle zdecydował się przemodelować swoje nawyki żywieniowe.

- Nigdy nie miałem momentu zawahania. Oczywiście były historie, że widziałem w sklepie słodycze czy inne przekąski, ale nigdy nie dałem się skusić. Zawsze staram się w takich sytuacjach twardo stać przy swoim, zrobić krok dalej i przejść obojętnie obok wszelkich zachcianek. Warto nie ulegać pokusom - tłumaczył w rozmowie z Plejadą.

Jak wygląda dieta Mateusza "Big Boya" Borkowskiego?

Bohater "Gogglebox. Przed telewizorem" nie kryje, że nadal bardzo uważa na to, co je i pilnuje regularności spożywanych posiłków. Jak podkreślił w wywiadzie - najważniejsza jest różnorodność diety, dlatego dba o to, by na jego talerzu znalazły się mięso, warzywa, owoce oraz nabiał. Co zaskakujące - jedną z niewielu "zachcianek" na które Mateusz sobie pozwala codziennie, jest galaretka bez cukru.

- Jestem galaretkożercą! Każdego dnia muszę zjeść galaretkę, ale bez cukru. Staram się jeść produkty z małą zawartością tłuszczu, choć całkowicie od tłuszczu nie odchodzę, bo jest on nie tylko nośnikiem smaku, ale też wzmaga siłę i dodaje witalności. Potrzebuję ich szczególnie po tym, jak wyciąłem z diety węglowodany i cukier - przyznał w wywiadzie.

"Big Boy" podkreślił, iż jest przeciwnikiem leków na odchudzanie czy modnego ostatnio Ozempicu, który jest lekiem na cukrzycę i hamuje apetyt. Sam poddał się operacji bariatrycznej, potocznie nazywaną zmniejszaniem żołądka, która była mu sugerowana przez lekarzy specjalistów.

- Operacja jest najbardziej drastyczną formą pozbycia się wagi, bo musisz się położyć do szpitala, poddać się operacji chirurgicznej pod narkozą. [...] Utrzymywanie mojej obecnej wagi oczywiście kosztuje mnie bardzo dużo energii psychicznej, ale szybko się regeneruję i jestem zadowolony.

"Gogglebox. Przed telewizorem" - kiedy oglądać?

Aktualnie emitowany jest 20. sezon programu. Premierowe odcinki można oglądać na antenie TTV w poniedziałki o godz. 22. Powtórki w soboty o godz. 21:00 i 23:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA, www.instagram.com/big_borkowski_boy

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki