Joanna Koroniewska ocenia sportowe predyspozycje córki. "Wyobrażenia mają się nijak do rzeczywistości"

Trening córki Joanny Koroniewskiej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Święto tenisa dla najmłodszych
Święto tenisa dla najmłodszych
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie”  (cz. I)
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie” (cz. I)
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata
Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie
Tomasz Świątek: Duma i wzruszenie po wygranej córki
Tomasz Świątek: Duma i wzruszenie po wygranej córki
Początki Igi Świątek na korcie
Początki Igi Świątek na korcie
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor marzą o tym, by w domu mieć małego sportowca. Od najmłodszych lat motywują córkę do aktywności fizycznej, jednak dziewczynka nie przejawia wielkiego zainteresowania wybraną przez nich dyscypliną. Para w dowcipny sposób zastanawiała się w sieci, czy rodzice powinni "zmuszać" swoje pociechy do sportu, by spełniać ich dawne ambicje. Czy 6-letnia Helenka przekona się do rywalizacji?

Córka Joanny Koroniewskiej na korcie

Moda na grę i pasjonowanie się tenisem nie mija. Sukcesy Igi Świątek inspirują wielu rodziców do tego, by zachęcić ich własne pociechy do rozpoczęcia treningów tej popularnej dyscypliny. Jak powszechnie wiadomo - im szybciej dziecko rozpocznie przygodę ze sportem, tym większe szanse na zainteresowanie go wysiłkiem fizycznym i być może - zawodową karierą. Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, którzy są rodzicami dwóch dziewczynek - 15-letniej Janiny i 6-letniej Heleny doskonale zdawali sobie z tego sprawę, dlatego młodsze z dzieci trenuje grę w tenisa. Sportowymi popisami Helenki znani rodzice, w typowy dla siebie, dowcipny sposób, pochwalili się w sieci. Na nagraniu udostępnionym przez aktorkę widać jak dziewczynka stawia swoje pierwsze kroki na korcie i odbija w dziecięcy sposób piłkę.

- Macie już plan pięcioletni dla Waszej 6-latki?! Bo często wyobrażenia rodziców mają się nijak do rzeczywistości! Chyba jednak nie powinno się realizować własnych ambicji poprzez własne dzieci, co nie Maciej Dowbor? - żartowała Joasia.

Filmik został zestawiony z ujęciem innego dziecka, które mimo młodego wieku zachowuje się już bardzo profesjonalnie na korcie.

- Może jednak zapiszemy ją na szachy? - brzmiał podpis nagrania.

Czy warto zmuszać dzieci do hobby?

Pod postem aktorki pojawiła się masa komentarzy od innych rodziców, którzy mają podobne doświadczenia. Wielu opiekunów miało oczekiwania wobec swoich dzieci, których w praktyce nie udało się zrealizować, bo maluchy nie wykazywały zainteresowania danym sportem czy dziedziną nauki. Zwykle okazuje się, że dzieci miały predyspozycje do zupełnie innych zajęć.

- Mój syn lat 5 jest "motywowany" przez tatę do gry w piłkę nożną, bo wiecie Lewandowski i te sprawy. Kiedy wiec już zostaje przetransportowany na boisko, a tata staje na bramce i wydaje wszystkie możliwe okrzyki motywacyjne, mój syn idzie... Zrywać kwiatki - brzmiał jeden z komentarzy. - Moja 6-latka ma już zaklepaną szkołę baletową na przyszły rok - napisała jedna z mam.

- Moja mama zawsze chciała, żebym grała w tenisa, niestety jak nie wyszło to stwierdziła, że może chociaż zostanę zakonnicą? - dodał ktoś inny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: instagram.com

Źródło zdjęcia głównego: RUNSTUDIO/Getty Images, instagram.com/joannakoroniewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości