Gwiazdy

"Cieszę się, że moja mama umarła". Idolka nastolatek wyznaje, że przeszła w dzieciństwie piekło

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Pomponik.pl
Jennette McCurdy

Jennette McCurdy była dziecięcą gwiazdą kanału Nickelodeon. Na ekranie zadebiutowała jako 9-latka, a do 2016 roku zagrała w dziesiątkach filmów i seriali. Idolka nastolatek tylko z pozoru wiodła szczęśliwe życie. W rzeczywistości padła ofiarą toksycznej matki, która miała przekraczać granice rodzicielstwa - regularnie "badała" dorastającej córce piersi i pochwę oraz głodziła dziewczynkę, by opóźnić dojrzewanie. McCurdy po śmierci mamy przerwała milczenie i wydała autobiografię "I'm Glad My Mom Died".

Jennette McCurdy o trudnym dzieciństwie. Była ofiarą własnej matki

Jennette McCurdy urodziła się w ubogiej rodzinie, w której prym wiodła matka - Debra McCurdy. Dziewczynka robiła wszystko, by zadowolić wymagającą rodzicielkę, która przelała na nią swoje niespełnione ambicje i marzenia o aktorstwie oraz sławie. Jennette zadebiutowała na ekranie jako 9-latka, a następnie zagrała w wielu dziecięcych produkcjach (w tym w popularnym serialu "iCarly").

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jako nastolatka gwiazda mierzyła się z poważnymi problemami z odżywianiem. By zagwarantować ciągłość w otrzymywaniu propozycji od reżyserów filmów o dzieciach, matka próbowała zahamować jej proces dorastania. Głodziła córkę, aż dziewczynka wpadła w anoreksję, a następnie walczyła z bulimią. Rola w "iCarly" tylko pogłębiała przykre dolegliwości.

- Moja postać ciągle jadła. Nie byłam w stanie zmierzyć się z zaburzeniami odżywiania. Nie mogłam po prostu powiedzieć: "Hej, ja faktycznie mam z tym problem. Czy możemy tego nie robić?" - wyznaje po latach aktorka.

Uciążliwe wymioty doprowadziły do tego, że u Jennette pojawiła się rozległa próchnica, przez którą młoda idolka nastolatek straciła zęba trzonowego.

Jennette McCurdy wydała autobiografię

Gdy aktorka była jeszcze dzieckiem, matka regularnie "badała" jej piersi oraz pochwę. Kobieta tłumaczyła, że chce w ten sposób uchronić córkę przed chorobą nowotworową, na którą sama zapadła, gdy Jennette miała zaledwie dwa lata. Do 12. roku życia goliła dziewczynce nogi oraz myła włosy. Gwiazda serialu "iCarly" dopiero po latach zrozumiała, że matka przekraczała granice intymności. Debra McCurdy zmarła w 2013 roku z powodu raka.

Na początku sierpnia 2022 roku Jennette McCurdy wydała autobiografię o kontrowersyjnym tytule "Cieszę się, że moja mama umarła", w której opowiada o szczegółach traumatycznego dzieciństwa. Książka znalazła się między innymi w zestawieniu TOP 5 pozycji polecanych przez amerykański dziennik "USA Today", a okładka pojawiła się na billboardzie w centrum Nowego Jorku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Pomponik.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paul Archuleta/Getty Images

Pozostałe wiadomości