Newsy

Kelnerka uratowała życie 11-latkowi. Podała mu dyskretnie kartkę. "Nie pożyłby już długo"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
edziecko.pl
Kilkuletni chłopiec siedzi przy stole w restauracji

Flaviane Carvalho pracowała jako kelnerka w sieci restauracji Mrs. Potato. Podczas swojej zmiany zauważyła samotnie siedzącego chłopca, który przyszedł do lokalu z matką, ojczymem i siostrą. Kobieta dyskretnie podała 11-latkowi kartkę, na której zapisała jedno pytanie. W ten sposób uratowała mu życie. Na miejsce przyjechała policja.

Floryda. Kelnerka uratowała 11-letniego chłopca

Flaviane Carvalho została doceniona przez funkcjonariuszy policji z Orlando za swoją spostrzegawczość i odwagę. Kelnerka sieci restauracji Mrs. Potato zaobserwowała niecodzienne zachowanie klientów i interweniowała, by pomóc 11-latkowi.

Do lokalu, w którym pracowała, przybyła czteroosobowa rodzina - dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Matka, ojczym i dziewczynka zajęli miejsca przy jednym stoliku, natomiast chłopiec usiadł z dala od nich. Nie otrzymał ani jedzenia, ani picia, podczas gdy jego krewni spożywali obiad. Dziecko miało na ciele widoczne siniaki i ślady pobicia. Było znacznie wychudzone.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Gdy Flaviane Carvalho zorientowała się, że 11-latkowi może grozić niebezpieczeństwo, podeszła do niego i dyskretnie podała mu karteczkę z pytaniem: "Potrzebujesz pomocy?". Kiedy chłopiec odpowiedział twierdząco, kobieta skonsultowała się ze swoim pracodawcą i wezwała policję.

Orlando. Opiekunowie znęcali się nad chłopcem - głodzili go, bili i wieszali na drzwiach

Funkcjonariusze, którzy przybyli do restauracji, przesłuchali 11-latka, który swoimi zeznaniami obciążył 36-letniego ojczyma Timothy’ego Lee Wilsona. W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna znęcał się nad chłopcem, stosując wobec niego okrutne metody wychowawcze. Pięć dni później zatrzymana została także matka dziecka Kristen Swann, która nie reagowała na przemoc stosowaną przez partnera.

Chłopiec miał 20-kilogramową niedowagę i wiele obrażeń na ciele. Był systematycznie poddawany bestialskim karom cielesnym - wieszano go na drzwiach za szyję lub do góry nogami za stopy. - To, przez co to dziecko przeszło, jest szokujące. Gdyby nie interwencja pani Carvalho, ten mały chłopiec nie pożyłby już długo - oceniła Erin Lawler z policji w Orlando.

19 sierpnia zapadnie wyrok w sprawie Timothy’ego Lee Wilsona, któremu postawiono między innymi zarzuty więzienia dziecka poniżej 13. roku życia oraz znęcania się nad nim z użyciem broni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Radist/Getty Images

Pozostałe wiadomości