Są razem od 47 lat. Początki relacji aktorów nie były jednak łatwe. "Nienawistne spojrzenia rzucaliśmy"

Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski są razem 47 lat. Jaką mają receptę na udany związek?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski od 47 lat razem
Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski od 47 lat razem
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
 „Małżeństwo do poprawki”
„Małżeństwo do poprawki”
Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski są jedną z nielicznych par w polskim show-biznesie, która może pochwalić się długim stażem małżeńskim. Wspólna historia aktorów rozpoczęła się na studiach. - Delikatnie mówiąc, robiłem sobie z pani Ewy jaja. Jak ze wszystkich - wyznaje po latach z przekąsem mąż artystki.

Historia miłości Ewy Kuryło i Piotra Pręgowskiego

Jak sami twierdzą, nie spotkaliby się, gdyby nie lekki poślizg w edukacji. Ewa nie dostała się bowiem po maturze na oceanografię biologiczną. Do szkoły teatralnej trafiła kilka miesięcy później. Piotr kończył wówczas technikum i tym sposobem mimo różnicy wieku znaleźli się na jednym roku.

- Nienawistne spojrzenia rzucaliśmy na siebie - komentuje w Dzień Dobry TVN Kuryło. - Delikatnie mówiąc, robiłem sobie z pani Ewy jaja. Jak ze wszystkich - dodał Pręgowski. - Ale ja wtedy nie wiedziałam, że ze wszystkich i dlatego było mi przykro - odpowiedziała artystka. - Podchody były intensywne. Nasze znakomite koleżanki mówiły mi, że to jest za wysoka góra jak dla mnie - wspomniał aktor.

Ostatecznie Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski poznali się bliżej na drugim roku, gdy zostali przez jednego z profesorów obsadzeni razem w sztuce "Jasny pokój dziecięcy". Owocem powstałego wówczas związku jest córka Zosia. - Po urodzeniu Zośki postanowiliśmy pobrać się z tego powodu, że moja mama mówiła, że dzieci w piaskownicy będą na nią mówiły bękart. Poszliśmy na piechotę wziąć ślub, były cztery osoby na obiedzie, dwie osoby świadkujące - opowiada Ewa.

Czym zajmuje się Zofia Pręgowska?

Córka Ewy Kuryło i Piotra Pręgowskiego jest absolwentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej i działa w branży kinematograficznej. Obecnie dzieli życie na dwa kraje - Polskę oraz ukochaną Grecję.

- Zosię i jej faceta zastała tam [w Grecji - przyp. red.] pandemia i zostali pod namiotem, nie mając nic więcej ze sobą. I była szczęśliwa, i zrozumiała, że nie warto pracować w domu na 8. piętrze, bo i tak wszystko sama robi, ale fajnie jest na plaży. Więc kupili kampera i kamperują się właśnie w Grecji - wyznała dumna mama reżyserki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?