Polska aktorka podbija scenę muzyczną. "Chcę zacząć od nowa"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Effy w piosence „Reset”
Effy w piosence „Reset”
Muzyka łączy pokolenia i charyzmatyczne wokalistki
Muzyka łączy pokolenia i charyzmatyczne wokalistki
Margaret gwiazdą “Top Of The Top Sopot Festival”
Margaret gwiazdą “Top Of The Top Sopot Festival”
Od kelnera do gwiazdy “Top of the Top Sopot Festival”
Od kelnera do gwiazdy “Top of the Top Sopot Festival”
T.LOVE gwiazdą „Top of The Top Sopot Festival”
T.LOVE gwiazdą „Top of The Top Sopot Festival”
W tym roku na sopockiej scenie o statuetkę Bursztynowego Słowika zawalczy Effy. Za tajemniczym pseudonimem kryje się młoda i utalentowana Kasia Sawczuk. Co o niej wiemy?

Kasia Sawczuk jako Effy

Od najmłodszych lat występowała w programach talent show oraz w musicalach, między innymi w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Grała w polskich serialach i filmach tj. "Miasto 44", "Córki dancingu", "Jak zostać gwiazdą", "Dziewczyny z Dubaju", a także od kilku lat prezentowała fanom swoje autorskie piosenki. Ostatecznie Kasia Sawczuk postanowiła odciąć się od przeszłości i wejść do branży muzycznej jako tajemnicza Effy.

- Chcę to potraktować jako czystą kartę. Doceniam to, co wydarzyło się wcześniej, ale chcę zacząć też wszystko od nowa jako Effy. Chciałabym wyjść z szufladki śpiewającej aktoreczki. Chcę rozdzielić te dwie płaszczyzny. Ja muzyką zajmuję się od bardzo dawna. Może ostatnio jestem bardziej kojarzona z filmem, ale to muzyka od zawsze jest mi bardzo bliska - przyznała w Dzień Dobry Wakacje.

Wokalistka w zeszłym roku zadebiutowała singlem "Restet", nad którym pracowała z rozchwytywanymi producentami: Marcinem Borsem, Dominikiem Buczkowskim oraz Patrykiem Kumórem. Cegiełkę dołożył także chłopak artystki Mattia Rosinski znany z zespołu BeMy.

Teraz Effy systematycznie przedstawia nam nowe utwory zapowiadające nadchodzące wydawnictwo. Ostatnia z nich "Jest okej” opowiada o tym, że warto cały czas nad sobą pracować, by nie stać się więźniem ograniczeń, które sami sobie narzucamy.

- Powinniśmy być obecni, doceniać piękne chwile, pielęgnować spontaniczność, otworzyć się na innych, na świat, dawać upust własnym emocjom. Nie ma nic złego w tym, że czasami potrzebujemy nabrać dystansu do tego, co się dzieje. Nie planować nic na jutro i nie rozpamiętywać wczoraj - chciałabym, żeby to zdanie zostało z moimi słuchaczami. Im bardziej idealni chcemy być, tym bardziej narażamy się na porażkę. A wystarczyłoby wziąć głęboki wdech, rozejrzeć się i po prostu się uśmiechnąć - bo tak naprawdę wszystko jest OK. 

Na naszej scenie wokalistka pochwaliła się także melancholijną balladą ze szczerym przesłaniem. "Nie broń mi".

- Bałam się zmian, tkwiłam w miejscu, a proces tworzenia pozwolił mi otworzyć się na siebie i swoje potrzeby. Utwór jest dla mnie wyjątkowy z wielu względów - tekst powstał na podstawie wiersza, który napisał i podarował mi mój przyjaciel Marcin Januszkiewicz (kiedy przechodziłam przez wyjątkowo trudny moment), ale również dlatego, że obraz powstawał w miejscu, które od kilku lat służy mi jako odskocznia od codzienności i jest enklawą, w której mogę porządkować swoje myśli - wyjaśniła artystka na kanale YouTube.

Effy - “Nie broń mi”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Effy powalczy o Bursztynowego Słowika

Festiwal Top of the Top 2023 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku o statuetkę Bursztynowego Słowika zawalczy Effy. Artystka stanie do konkurencji m.in. z Rubensem, Kwiatem Jabłoni, Bovską, Paulą Romą, Darią ze Śląska, swoją twórczość zaprezentuje także Aden Foyer.

- Dla mnie to jest ogromne wyróżnienie i myślę, że mam już delikatną tremę, ale i ekscytację i ogromną ekscytację, że będę mogła ze swoim numerem wystąpić w Operze Leśnej, bo to jest powrót do małej Kasi, która oglądała przed telewizorem Top of the Top, to jest niesamowite – stwierdziła w Dzień Dobry Wakacje Kasia Sawczuk.

Kasia Sawczuk – życie prywatne

Choć Kasia chroni swojej prywatności, to przez pewien czas media rozpisywały się o jej życiu uczuciowym. Wokalistka i aktorka spotykała się bowiem z Maciejem Musiałem, Antonim Królikowskim, Patrykiem Pniewskim czy Nikodemem Rozbickim. W 2018 roku szczęście znalazła u boku wokalisty zespołu BeMy. Jej serce skradł Mattia Rosinski.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości