Dorota Wellman wybrała wartość, którą najbardziej ceni w życiu. "Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić"

Autor:
Berenika
Olesińska
Wartości Doroty Wellman
Wartości Doroty WellmanDzień Dobry Wakacje
wideo 2/8

Zarówno widzowie TVN, jak i naczelne gwiazdy stacji kierują się w życiu bardzo podobnymi wartościami. Niemal każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia czy płci marzy o miłości, akceptacji i wzajemnym szacunku. Jaka wartość jest najistotniejsza dla Doroty Wellman? Dziennikarka podzieliła się tym wyznaniem w Dzień Dobry Wakacje.

Życiowe wartości gwiazd TVN

W Dzień Dobry Wakacje widzowie będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe filmiki z gwiazdami TVN w rolach głównych. Celem tych nagrań jest przekazanie wartości, którymi na co dzień kierują się dziennikarze naszej stacji. Dzięki inicjatywie dowiedzieliśmy się, że prywatne oczekiwania osób znanych z ekranów telewizorów w dużej mierze pokrywają się z tym, czego pragną wszyscy Polacy. W projekcie wzięli udział m.in. Dorota Wellman, Marcin Prokop, Kuba Wojewódzki czy Martyna Wojciechowska.

- W tych filmach każdy z nas wybrał sobie coś, co jest istotne. Ktoś - tolerancję, brak hejtu. Ktoś wybrał sobie brak porównywania się wzajemnie. Ktoś uznał, że nieważne, jakie mamy poglądy, ważne, żebyśmy się wzajemnie szanowali. Ktoś - życzliwość, przyszłość pokoleń. (...) Dostaliśmy taką możliwość, żeby mówić tekst własny. Nikt nam go nie napisał. Nie było scenarzysty. Każdy miał to powiedzieć od serca. Może dlatego to jest takie naturalne, bo każdy sobie to sam wymyślił, co chce powiedzieć i w jakiej formie to zrobi - tłumaczy Dorota Wellman.

Czym dla Doroty Wellman jest wolność?

Z nagrania, w którym Dorota Wellman dzieli się swoimi przemyśleniami, dowiadujemy się, że dla dziennikarki nie ma cenniejszej wartości od wolności.

- Nie znoszę, jak ktoś mi coś narzuca. Lubię sama podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność, bo wolność to możliwość wyboru. To ja decyduję, gdzie mieszkam, z kim mieszkam, z kim śpię, jakie mam poglądy, co czytam, co oglądam. Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja. Wolność daje mi poczucie szczęścia. Chciałabym, żeby mój syn był wolnym człowiekiem - słyszymy na filmiku.

Dlaczego akurat ta wartość jest dla prowadzącej Dzień Dobry TVN pierwszorzędna? - Pamiętam te czasy, kiedy wolności nie było pod każdym względem - takiej osobistej wolności, możliwości prezentowania własnych poglądów, wolności podróży też nie było. Nie było wolności książek, bo niektóre musiały być wydawane np. w drugim obiegu. Nie chciałabym nigdy do tych czasów wrócić i najbardziej dlatego sobie cenię wolność - zaznaczyła gwiazda.

Dorota Wellman dodała, że równie istotną kwestią jest dla niej wolność całego kraju. Dziennikarka przeciwstawia się wszelkim nakazom z zewnątrz oraz wtrącaniu się w życie prywatne obywateli i ich intymne decyzje. - Ja uważam, że to jest rzecz indywidualna, z pełnym szacunkiem do wolności drugiego człowieka. (...) Jeśli ktoś z butami wchodzi w moje życie i mówi, że powinnam robić tak i tak, decydować o założeniu rodziny albo nie decydować, że to ma być jakaś polityka nakazowa, to jest to rzecz, która mnie absolutnie odrzuca. (...) Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić - stwierdziła dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości