Gwiazdy

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji: "Z własnego doświadczenia wiem, co to znaczy smutek i nerwica"

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Bartek Jędrzejak o depresji

Przed nami walentynkowy odcinek programu "Milionerzy". Na fotelach zasiądą Daria Ładocha i Bartek Jędrzejak. Zagrają o milion, a cała kwota, którą zdobędą, zostanie przekazana na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Popularny prezenter pogody nie ukrywa, że temat zdrowia psychicznego jest mu szczególnie bliski.

Bartek Jędrzejak o depresji

Bartek Jędrzejak to niezaprzeczalnie jedna z najpogodniejszych osób w stacji TVN. Na co dzień zaraża widzów pozytywną energią i nawet, jeśli zapowiada śnieg i wichury, robi to w taki sposób, że widzimy w tym wyłącznie dobre rzeczy.

Podczas specjalnego odcinka "Milionerów" prezenter pogody wraz z Darią Ładochą zagrają o milion. Swoją wygraną wesprą Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, które buduje Fundacja TVN. W rozmowie z redaktorką serwisu Dzień Dobry TVN Karoliną Kalatzi Bartek podkreślił, że kwestia depresji i zdrowia psychicznego nie jest mu obca.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

- Zależy mi na tym, żeby ten szpital powstał, bo z własnego doświadczenia wiem, co to znaczy smutek, depresja, nerwica. Wiem, z czym się mierzą dorośli i mogę sobie tylko wyobrazić, z czym mogą się mierzyć dzieci i młodzież. Cel jest szczytny (...) Tak się czasami w życiu dzieje, że gasną światła, gdzieś tam kończy się praca w studiu, opadają fajerwerki, przestają błyszczeć cekiny i wraca się do życia, które czasami potrafi dać w kość - to połączenie pewnych kropek typu życie osobiste, życie zawodowe, napięcie, stres, bardzo dużo wyborów - mówił.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

Blisko dziewięć procent polskich dzieci wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. To właśnie dlatego Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję, że to będzie ich kolejna cegiełka w pomocy najmłodszym.

Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Będzie się w nim znajdował Oddział Pobytu Dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz Oddział Pobytu Stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym). W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna mieszcząca 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

Jak wspomóc Fundację TVN?

Aby wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, można:

  • wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7126
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości