Adam Zdrójkowski wspomina trudne chwile w "Azji Express". "Nie mogłem do siebie dojść bardzo długo"

Autor:
Justyna
Piąsta
Adam Zdrójkowski o trudnych chwilach w "Azji Express"
Adam Zdrójkowski o trudnych chwilach w "Azji Express"
wideo 2/5

W najnowszej edycji programu "Azja Express" możemy obserwować zmagania Adama Zdrójkowskiego i jego taty Dariusza w ekstremalnym wyścigu. Przemierzając Azję, musieli prosić m.in. o nocleg i jedzenie. Często spotykali na swojej drodze ludzi, którzy byli dla nich bardzo hojni, choć sami nie mieli zbyt wiele. Jak młody aktor to wspomina? Jaką wyciągnął z tego lekcję? O tym opowiedział w rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl.

Adam Zdrójkowski w "Azji Express"

Adam Zdrójkowski i jego tata podjęli się trudnego wyzwania - z dolarem w kieszeni ruszyli w podróż życia i ścigali się z innymi uczestnikami show "Azja Express". Młody aktor chciał jak najlepiej przygotować się do startu, dlatego już na miesiąc przed wyjazdem zaczął pracować nad kondycją i intensywnie trenował.

- Codziennie biegałem po 5, czasami więcej kilometrów plus siłownia. Mentalnie przygotowałem się przez moje wcześniejsze przygody w innych programach, gdzie wiedziałem, z czym to się je, choć ten program był zdecydowanie najcięższy, przede wszystkim najcięższy w realizacji. Mentalnie wiedziałem, że to będzie duża intensywność - przyznał Zdrójkowski.

Trudne chwile w "Azji Express"

Zasady programu są nieubłagane. Bohaterowie show nie mogą spać w hotelach, muszą prosić ludzi dobrej woli o nocleg i jedzenie. Adam Zdrójkowski wyznał, że to był dla niego najtrudniejszy element podróży.

- To jest surrealistyczne doświadczenie. (...) To jest pierwsza bariera, żeby podejść i poprosić kogoś, a dopiero później się zastanawiasz, że ta osoba może spać na poddaszu gdzieś. Faktycznie kilka razy tak się zdarzyło, że osoby, które nie miały tzw. "nic", oddawały nam wszystko, co mogły. To było mocno wzruszające, ale też bardzo irytujące, że nie miałem możliwości im nic oddać, nic dać od siebie, nic przekazać. Ja już off camera miałem kilka takich momentów, kiedy nie mogłem do siebie dojść bardzo długo. No, ale tak to wygląda. To dużo uświadamia człowiekowi i uczy. (...) Jakbym widział jakiegoś podróżnika, kogoś, kto potrzebuje mojej pomocy, to na pewno jej nie odmówię, przede wszystkim po doświadczeniach, które miałem w "Azji Express" i tym, jak ci ludzie oddawali ostatnie kawałki swojego obiadu, żebyśmy my się najedli, a nie oni - podkreślił aktor.

"Azja Express" - gdzie i kiedy oglądać?

Program "Azja Express" jest emitowany w soboty o godz. 20:00 na antenie TVN. Wszystkie odcinki można zobaczyć również na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Mizerski/TVN

Pozostałe wiadomości