Marii Pakulnis puściły nerwy przed kamerą. "To jest coś najobrzydliwszego"

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
"Gwiazdozbiór Jaruzelskiej"
Orły 2023 rozdane!
Orły 2023 rozdane! Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Maria Pakulnis zabrała głos w sprawie podziałów społecznych w Polsce. Ceniona aktorka ubolewa nad tym, że wielu ludzi nie okazuje sobie wzajemnie szacunku i tolerancji szczególnie teraz, w tak trudnym momencie w historii, kiedy za granicą naszego kraju od ponad roku toczy się wojna. Co powiedziała?

Emocjonalna wypowiedź Marii Pakulnis

Maria Pakulnis jest słynną i uznaną aktorką. Zdobyła wiele prestiżowych nagród branży filmowej, a niedawno otrzymała Orła za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Johnny". Artystka w rozmowie z Moniką Jaruzelską w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej" w emocjonalny sposób zareagowała na to, co dzieje się w Polsce, podkreślając, że społeczeństwo jest podzielone pod względem poglądów politycznych czy podejścia do religii. I choć zwykle unika komentowania tego rodzaju spraw, to tym razem postanowiła stanowczo przedstawić swoje zdanie.

- Myślę, że to jest bardzo ważne zadanie obecnie, w tych czasach, w tych strasznych czasach i wojny, i w ogóle całej sytuacji, żeby pamiętać o tym, by nie niszczyć w sobie wrażliwości, umiejętności słuchania drugiego człowieka, pochylenia się nad nim. Myślę, że teraz, w tej sytuacji, to jest najważniejsze, żeby nie zabić w sobie wrażliwości, żeby nie stać się tą masą chorą obojętności. (...) Nie ma mojej zgody na to, że nie ma w ludziach tolerancji, szacunku do siebie. Nie ma mojej zgody na to, żeby człowiek żył obsesyjnie życiem drugiego człowieka - powiedziała Pakulnis.

Maria Pakulnis o podziałach w Polsce

Aktorka jest przekonana, że podział społeczeństwa wynika z braku chęci do podjęcia dialogu i zrozumienia drugiej strony.

- Jedna jakaś doktryna: "Moje jest najważniejsze. Nic innego się liczy, nie szanuję, bo on mnie nie rozumie, bo on ma wyznawać moją wiarę, jedyną słuszną". Poza tą małą bańką mydlaną nic innego się nie liczy. To, do czego doprowadzono, to jest coś najobrzydliwszego, co mogło się wydarzyć. To niszczy wszystko, niszczy człowieka od środka. Nic się tak szybko nie rozlewa między ludźmi, jak nienawiść - podkreśliła w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej".

Maria Pakulnis chce być przykładem dla innych, by nie oceniać i nie krytykować bezpodstawnie innych.

- Każdego dnia staram się nieść dobro i uświadamiam też ludziom, że my przecież za chwilę staniemy na progu naszego życia. I co, taki człowieku, który tak oceniasz, nienawidzisz, niszczysz, niby w imię religii, jak staniesz na tym progu, to jakie będziesz miał swoje sumienie? Czyste? W jaki sposób zakończysz to swoje życie? - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości