Narodziny reniferów we wrocławskim ZOO. "Jest ich mało"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Sylwia Witas
Małe renifery we wrocławskim zoo

Na przełomie kwietnia i maja stado reniferów we wrocławskim ZOO powiększy się o cztery maluchy. Ich narodziny zasilą w ten sposób pulę genową innych ogrodów zoologicznych. Jak wygląda opieka nad małymi reniferami? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN opiekun zwierząt, Łukasz Karolik.

ZOO we Wrocławiu - narodziny reniferów

We wrocławskim zoo stado reniferów powiększyło się o dwa maluchy. Przyszły na świat w zeszłym miesiącu. Od pierwszych chwil życia opiekuje się nimi pracownik ZOO, Łukasz Karolik. Renifery znają jego zapach, dzięki czemu może on swobodnie poruszać się po terenie zwierząt.

Okazuje się, że w przyszłym miesiącu rodzina reniferów doczeka się kolejnych niemowląt. - Spodziewamy się jeszcze dwóch maluszków, bo u reniferów te porody następują cyklicznie, a więc na przełomie kwietnia i maja. Myślimy, że do końca maja nasze stadko jeszcze się powiększy - tłumaczy opiekun.

Małe renifery we wrocławskim ZOO

Pracownik zoo podkreśla, że jego głównym zadaniem jest doglądanie samic, ponieważ małe renifery są bardzo samodzielne. - Są na tyle sprawne, że już poruszają się świetnie za swoimi mamami. Do około 45 dni ich pokarmem jest mleko matki - wyjaśnia Łukasz Karolik.

Warto zaznaczyć, że reniferów w ogrodach zoologicznych jest bardzo mało. - Jest problem z hodowlą reniferów, tak że nieważne, co przyjdzie na świat, zasili pulę genową innych ogrodów - podkreśla nasz rozmówca.

Maluchy nie mają jeszcze swoich imion. Gdy urodzą się kolejne dwa małe renifery, ZOO planuje zorganizować w tej sprawie konkurs.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN