Aranżacje wnętrz

Jak urządzić w domu kącik do relaksu? Poznaj rady architekta

Aranżacje wnętrz

Autor:
Sabina
Zięba
Tylko ja i mój czas - urządzamy kącik relaksacyjny

Wszyscy po ciężkim dniu pracy marzą o tym, by się zregenerować i odpocząć. Nie każdy ma jednak możliwość wyjścia i zadbania o siebie poza domem, dlatego też warto pomyśleć o kąciku do relaksu we własnych czterech ścianach. Jak go zorganizować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

Kącik relaksacyjny

Strefa wypoczynku i relaksu to ważne miejsce, bez którego trudno jest funkcjonować. Jej wygląd, kształt i charakter zależeć będzie od naszych potrzeb i zainteresowań. Chodzi o to, by stworzyć miejsce, w którym możemy zapomnieć o problemach i skupić się jedynie na wypoczynku. Można je zaaranżować chociażby w sypialni. Wystarczy w jednym z rogów pomieszczenia ustawić kilka mebli, które sprawią, że każdy domownik odnajdzie wypoczynek i relaks.

- Podstawowe elementy, które powinny się w takim kąciku znaleźć to jest oczywiście fotel, lampa, mały stolik i mięciutki dywan - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak w Dzień Dobry TVN.

Elementy miejsca do relaksu

Architekt w naszym programie wyjaśnił, że obecnie istnieje wiele rodzajów wygodnych siedzisk, które mogą zapewnić nam relaks. Można wybrać fotel rozkładany, bujany, a nawet podwieszany. Są dostępne również różnorakie szezlongi, bądź leżanki. Warto je ozdobić miękkimi poduchami, pledami, bądź kocami.

- Teraz idą zimowe wieczory, więc chcemy się czymś tam okryć, jak się nam robi trochę zimniej. To jest przyjemne, więc o tych rzeczach warto pamiętać. Też warto pamiętać o roślinach, bo rośliny też zawsze w takim przyjaznym kąciku, w którym się relaksujemy fajnie wpływają i ocieplają zawsze to wnętrze. Jak są rośliny zawsze przyjemnie nam się odpoczywa - stwierdził Jonatan Kilczewski.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości