Sport i fitness

Bliźniaczki na medal. "Rywalizacja pomaga nam się rozwijać"

Sport i fitness

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Bliźniaczki na medal – i to nie jeden
Dzień Dobry TVNBliźniaczki na medal – i to nie jeden

Anna i Małgorzata Puławskie są bliźniaczkami i obie uprawiają kajakarstwo. Zdobywają liczne medale i jak przyznają na wodzie zdarza im się zdrowa rywalizacja. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o niesamowitej relacji, która je łączy.

Bliźniaczki kajakarki

Ania i Gosia wybrały ten sam sport - kajakarstwo. Choć na starcie stają indywidualnie to bardzo ważne są dla nich wspólne treningi.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

- Nasz sport wydaje się, że jest indywidualny, natomiast kiedy na treningu jest ta rywalizacja, ona nam pomaga później się rozwijać i stawać się lepszym zawodnikiem - powiedziała Ania.

Największym sukcesem Ani jest srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w K2 500 metrów oraz brązowy medal K4 500 metrów również na Igrzyskach Olimpijskich. Natomiast Gosi sukcesy to Młodzieżowe Mistrzostwo Świata w K4 500 metrów Mistrzostwa Europy w K4 500 metrów.

Gosia i Ania - bliźniaczki, medalistki

Ania jest wyższa od Gosi o centymetr i jest starsza od 5 minut. Wizualnie różnią je dosłownie szczegóły, dlatego nadal sporo osób ma problem żeby je odróżnić.

- Tuż po Igrzyskach, jak Ania zdobyła medale, to ja byłam wtedy w Mrągowie i miałam tyle gratulacji, że się później do Ani śmiałam, że ja się czuję jakbym z wami te medale zdobywała - powiedziała rozbawiona Gosia.

Rodzina bliźniaczek wspomina, że trenerzy z początku ich kariery nadal nie odróżniają dziewczyn.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości