Domowe sposoby

Świece zapachowe na święta - jak je samodzielnie zrobić w domu?

Domowe sposoby

Autor:
Sabina
Zięba
Świąteczne świeczki zapachowe DIY

Atmosferę świąt Bożego Narodzenia można wprowadzić przy pomocy samodzielnie wykonanych świec zapachowych. Jak je wykonać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Kałuża.

Dekoracje świąteczne

W czasie świąt, poza uroczystym strojem i pysznym jedzeniem, warto również zadbać o nasz dom w taki sposób, aby zachwycił najbliższych. Dobrze zainwestować w różnorodne ozdoby, bądź wykonać je własnoręcznie. Jednymi z najlepszych są świece zapachowe, które bez wątpienia potrafią podkreślić wyjątkowość spotkania i uroczystości.

- Są świetne przez cały rok, a już w okresie świątecznym w ogóle mogą nam nadać jeszcze takiego pięknego aromatu i fajnych zapachów - stwierdziła Agnieszka Kałuża w Dzień Dobry TVN.

Jak wykonać świecę zapachową?

Okazuje się, że aby samodzielnie wykonać święcę zapachową, nie trzeba mieć wielkich umiejętności. Należy jednak zaopatrzyć się w kilka produktów. Przede wszystkim warto mieć bazę, czyli słoiczki (pojemniki, w których chcemy mieć świeczkę), wosk, knot oraz długie patyczki do szaszłyka. Kolejnymi rzeczami, o których dobrze pomyśleć, to zapachy - jeśli chcemy, żeby świeczka wyróżniała się aromatem, musimy użyć olejków eterycznych. Świetnie jeżeli posiadamy również dodatki, czyli np. igliwie, pomarańcze, jabłka, cynamon, goździki, pierniki czy jarzębinę.

Jak zrobić świeczkę krok po kroku?

  1. 1Wosk roztapiamy w kąpieli wodnej.
  2. 2Dodajemy do wosku olejki eteryczne.
  3. 3Na patyczku do szaszłyka zawiązujemy kawałek knota i opieramy patyczek o wejście do słoika tak, by knot wisiał w środku (dzięki temu przy zalewaniu woskiem lub dodawaniu rożnych elementów dekoracyjnych knot będzie cały czas prosty).
  4. 4Układamy dodatki. Możemy dać coś na dole słoika, bądź przy ściankach.
  5. 5Wlewamy wosk do słoika. Możemy również zatopić pewne dodatki w zalanym już słoiczku.
  6. 6Świeczka będzie gotowa, gdy zastygnie, czyli po około 2-3 godzinach.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości