Diety i odchudzanie

Scandi Sense – dieta, w której jesz garściami. "Nie musimy liczyć, ważyć"

Diety i odchudzanie

Autor:
Patrycja
Sibilska
Nowa dieta w której jesz garściami
Nowa dieta w której jesz garściamiDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Suzy Wengel, Szwedka mieszkająca w Danii, od zawsze walczyła z nadwagą. Schudła dopiero, kiedy przestała obsesyjnie liczyć kalorie i zaczęła, dosłownie, jeść garściami. Dziś jej dietę stosują kobiety na całym świecie. O tym, w czym tkwi sekret Scandi Sense, w Dzień Dobry TVN opowiedziała Paulina Ihnatowicz, dietetyczka.

Dieta Scandi Sense - na czym polega?

Scandi Sense to nowoczesna dieta, która nie wymaga liczenia kalorii. Zgodnie z jej założeniami, na każdy posiłek powinny składać się cztery garści jedzenia.

- To jest sposób żywienia, który każdy może sobie sam wykorzystać, dlatego że jest to proste, bezproblemowe. Możemy tak naprawdę każdą żywność włączyć w te garści i nie musimy liczyć, ważyć, co też ułatwia cały proces - mówiła dietetyczka. W diecie Scandi kompozycja talerza opiera się o zasadę czterech garści: dwie garści warzyw, garść białka i garść węglowodanów. Dozwolone są wszystkie produkty, a posiłków w ciągu dnia spożywa się trzy. - Bardzo ważne, jako dietetyczka to mówię, olej, tłuszcz, czyli zdrowe tłuszcze. Tutaj też do każdego posiłku jedna łyżka - dodała ekspertka, Paulina Ihnatowicz.

Wbrew pozorom dłoń stanowi dość precyzyjne narzędzie odmierzania ilości jedzenia. - Właśnie to jest ciekawe, że na dłoń wychodzi około 100-150 gramów warzyw w garstkę, 100 gramów mięsa, 30-40 gramów węglowodanów, czyli jakby nie patrzeć tyle, ile wynoszą nasze zalecenia, ja mówię teraz o kobiecie, u mężczyzn troszkę więcej. To jest fantastyczna, prosta miara każdego człowieka - wyjaśniła dietetyczka. - To jest dieta redukcyjna, więc jeżeli chcemy schudnąć, to ona się świetnie do tego nadaje - dodała.

Jakie są efekty diety Scandi Sense?

Każdy, kto przechodzi na dietę redukcyjną, oczekuje szybkich efektów. W wypadku Scandi Sense nie trzeba długo na nie czekać, o ile przestrzegamy konsekwentnie wszystkich zasad, a do diety włączamy także aktywność fizyczną.

- Autorka mówi o tym, że jeżeli dorzucimy batona, bo to nie jest zabronione, (...) wtedy porcję węglowodanów należałoby odjąć na tego batona - wyjaśniła specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości