zdrowe odchudzanie

  Catering dietetyczny (czyli dieta pudełkowa) zyskuje na popularności, odpowiadając na wiele problemów współczesnego społeczeństwa. Chętnie korzystają z niego nie tylko osoby, które żyją w ciągłym biegu, ale również klienci, którzy chcą mieć więcej czasu dla rodziny lub na rozwój osobisty. Wizja codziennie dostarczanych pudełek, które sprawiają, że zaczniesz żywić się zdrowiej, regularniej i odpowiedzialnej brzmi niezwykle kusząco. Nic więc dziwnego, że firmy oferujące swoje usługi wyrastają jak grzyby po deszczu, prześcigając się w promocjach, dostępnych pakietach i aromatycznych daniach.

  "Jak szybko schudnąć?" - to pytanie wielokrotnie wpisywane jest do wyszukiwarki. Sęk w tym, że w podpowiedziach często wyskakują nam dietetyczne mity. Oto lista "grzechów", które popełniamy, dążąc do wymarzonej sylwetki. Omówili je dietetyk kliniczna dr Wanda Baltaza i trener Piotr "Szmexy" Tomaszewski.

  Właściwości lecznicze i prozdrowotne imbiru znane są od stuleci. Jednak dopiero niedawno wyniki badań potwierdziły, że włączenie imbiru do diety może wpływać korzystnie na utratę zbędnych kilogramów. W jakiej postaci spożywać imbir? Jak przygotować napój imbirowy na odchudzenie? Sprawdziliśmy i mamy przepis.

  W diecie garstkowej główną metodą odważania produktów jest nasza własna dłoń. Tyle, ile się mieści w garści, tyle jemy. Sprawdź, jak schudnąć dzięki tej diecie i jak komponować swój jadłospis. 

  Dla wielu osób aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem odchudzania. A jak zrzucić wagę bez żmudnych ćwiczeń? Sprawdź, jakie znaczenie ma aktywność fizyczna i sposób żywienia dla redukcji masy ciała. Dowiedz się, czy można schudnąć bez ćwiczeń.

  Wraz z wiekiem metabolizm zwalnia. Jest to fizjologiczny, nieunikniony proces. Warto jednak wiedzieć, że są sprawdzone metody na to, jak schudnąć po 40 skutecznie i bezpiecznie. Co ważne, nie są to sposoby opierające się na drogiej diecie czy zaawansowanych ćwiczeniach z najnowszym sprzętem.

  Część osób po kwarantannie może zastanawiać się, w jaki sposób zadbać o siebie po kwarantannie. Siedzący tryb życia i nie zawsze zdrowe jedzenie mogły bowiem odcisnąć negatywne piętno na sylwetce. Z pomocą przychodzi dietetyczka Anna Radowicka.

  Stałe przebywanie w domu podczas pandemii mogło się przyczynić do zwiększenia naszej wagi. Filip Chajzer i Łukasz Zagórski przeanalizowali, że średnio przybyło 2-5 kilogramów na osobę. Teraz, gdy pogoda jest coraz cieplejsza i zbliża się sezon bikini, wiele osób w popłochu zastanawia się, jak to szybko zgubić. Czy jest to w ogóle możliwe? Zapytaliśmy o to eksperta.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska podpowiedziała, jak mądrze zrzucić zbędne kilogramy na wiosnę. Najważniejsze w odchudzaniu są trzy zasady. Jakie? Aneta obaliła też kilka żywieniowych mitów. Okazuje się, że owoce można jeść także popołudniu. Ale czy głodówka jest dobrym pomysłem na oczyszczenie organizmu po zimie? Co powinniśmy pić, by dobrze nawodnić organizm? I czy sen ma wpływ na nasze tycie?

  Japonki nie tyją i się nie starzeją. W czym tkwi ich sekret? Naomi Moriyama w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Ulą Chincz przyznała, że Japonki jedzą praktycznie to samo, co kobiety na Zachodzie, tyle że w innych proporcjach. Co to znaczy? Do jakich zasad żywieniowych należy się stosować?

  Tobiasz i Agnieszka Wilk, technolodzy żywienia opracowali metodę, dzięki której można pozbyć się tkanki tłuszczowej w łatwy i przyjemny sposób. Tym samym małżeństwo obala wszystkie dotychczasowe teorie dietetyków i trenerów fitness. Jak przy minimalnym zaangażowaniu uzyskać maksymalne efekty? Czym są dni obfite i dni deficytowe? Dlaczego należy zrezygnować z treningów cardio? Autorów innowacyjnej metody gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.