Specjalista od dezynsekcji radzi, jak rozpoznać, czy w łóżku mamy nieproszonych gości, kiedy warto korzystać z okazji, gdy ktoś chce oddać kanapę za darmo oraz czym jest parazytoza urojeniowa.
Pasożyty, zwane także potocznie robakami, atakują nasze psy nader często. Wyróżniamy ich dwie zasadnicze grupy – wewnętrzne (obłe i płaskie) i zewnętrzne. Pobierają one od zwierzęcia przyswajane przez nie składniki odżywcze, prowadząc do ich braków w psim organizmie. Zatruwają też psa toksycznymi produktami własnej przemiany materii. Uniknięcie i usunięcie ich nie jest łatwe, dlatego z pomocą przychodzą tabletki na odrobaczenie dla psa. Warto jednak pamiętać, aby stosować je rozsądnie, by nie było skutków ubocznych.
Pasożyty u psa uprzykrzają życie nie tylko czworonogowi, ale i jego właścicielowi. Nazywane są także potocznie robakami. Atakują praktycznie każde zwierzę, bez znaczenia na jego dietę, stan zdrowia i styl życia. Żyją w organizmie zwierzęcia i pobierają od niego składniki odżywcze, „odwdzięczając” się toksycznymi produktami własnej przemiany materii. Nie sposób ich uniknąć, dlatego warto wiedzieć, jak przeprowadzić odrobaczanie psa, które prędzej czy później będzie koniecznym zabiegiem, mającym na celu przywrócenie pupilowi zdrowia i radości z życia.
Rodzice przedszkolaków z pewnością niejednokrotnie zetknęli się z tematem odrobaczania, czyli uwalniania organizmu od pasożytów przy użyciu odpowiednich środków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak opinie są podzielone. Jak często i czy w ogóle powinniśmy odrobaczać nasze dzieci? Jak reaguje na to flora jelitowa? Na te pytania odpowiedział nam dr Michał Wronowski, pediatra.
O najczęstszych chorobach pasożytniczych, występujących w Polsce, ich objawach i sposobie leczenia rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z pediatrą i specjalistą chorób zakaźnych Jolantą Popielską. Jak można się zarazić owsikami, a jak tasiemcem? Jakie są objawy owsicy i jak ją leczyć? Czy powinniśmy się profilaktycznie odrobaczać?
małe dzieci lubią wkładać do ust wszystko co akurat wpadnie im w ręce. Dlatego po "sezonie piaskownicowym" wielu rodziców decyduje się na profilaktyczne odrobaczenie swojego dziecka. To kolejna moda panująca wśród rodziców? A może konieczność? Jakie pasożyty mogą żyć w organizmie dziecka i jak stwierdzić, że z naszą pociechą dzieje się coś złego?
Nie tylko zwierzęta mają pasożyty. Także ludzie są przez nie atakowane. I właśnie w celu pozbycia się ich z organizmu coraz więcej osób poddaje się tzw. odrobaczaniu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dr Pawła Grzesiowskiego, aby zapytać, w jaki sposób możemy się zarazić pasożytami, co może świadczyć o ty, że je mamy i czy zwalczanie ich na własną rękę, bez sprawdzenia prawdziwej przyczyny dolegliwości, jest bezpieczne.